Sırrı Süreyya, Özel izinle Cezaevinden çıkan Nişanyan'ın Partisine katıldı

Yaptırdığı kaçak inşaat nedeniyle 11 buçuk yıl hapse mahkum olan yazar Sevan Nişanyan, özel izinle cezaevinden çıkıp dansözlü doğum günü partisi yaptı. Ortamda Sırrı Süreyya Önder de vardı.

Sırrı Süreyya, Özel izinle Cezaevinden çıkan Nişanyan'ın Partisine katıldı
Advert

Şirince'de kaçak inşaat yaptırdığı gerekçesiyle 11 buçuk yıl hapse mahkum edilen yazar Sevan Nişanyan, özel izinle cezaevinden çıkarak doğum gününü kutladı. Nişanyan'ın doğum gününde HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder de oradaydı.

 

Dansöz Oynattılar

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre Nişanyan'ın 60'ıncı yaş partisine katılanlar arasında HDP'li vekiller Sırrı Süreyya Önder, Garo Paylan, yazar Hasan Cemal ve Hayko Bağdat da vardı.

"Zannediyorum Türkiye'de İlk Oldum"

Doğum günü partisine gelen dansözle dans eden Nişanyan, "Zannediyorum tarihte ilk kez Türkiye'de cezaevinde olup da, papyon, kravatla dansöz oynatan bir kişi olmanın onurunu yaşadım" dedi.

"Bununla Başa Çıkmak Kolay Değil"

Son iki yıldır cezaevinde tutulan Nişanyan, artık bürokrasiyle mücadeleyi kazanmanın mümkün olmadığına inandığını belirtti.

Nişanyan, şunları söyledi:

"Türkiye'yi yöneten bürokrasidir, bürokrasi ise en cahil, en korkak ve en yeteneksizin egemen olduğu sistemin adıdır. Korkudan ve beceriksizlikten dolayı her türlü insani duyguyu kaybetmiş olan ve sadece küçük çıkarlarıyla hareket eden insanlardan oluşan bir ağdır. Türkiye'yi yöneten bunlardır. Türkiye'yi yöneten dehşetli cahil, korkak, yaşamdan hiçbir beklentisi olmayan, sizden benden daha fazla korkan; bir takım çapsız ve cahil 3 milyon kişilik ordunun kontrolündedir. Bununla başa çıkmak kolay değildir. Bürokrasiyle mücadeleyi kazanmanın imkanını göremiyorum."

Kaynak: nerinaazad

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İsmail     0000-00-00 Kürdler ölürken sırrı ile garo dansözlü partilere katilsin. Sizlere bize oy verdirtenler utansin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek-Hilvan Arası Kaza; 9 Aylık Bebek Hayatını Kaybetti
Siverek-Hilvan Arası Kaza; 9 Aylık Bebek Hayatını Kaybetti
Siverek'te Taşımalı Eğitim Öğrencilerine Yönelik Örnek Proje
Siverek'te Taşımalı Eğitim Öğrencilerine Yönelik Örnek Proje