Siverek Belediye Meclisi Darbe Girişimini Kınadı

Siverek Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı önce Belediye Başkanı Resul Yılmaz, yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişimini kınadı.

Siverek Belediye Meclisi Darbe Girişimini Kınadı
Advert

Saat 02.00 başlayan olağan meclis toplantısı gündemine geçilmeden önce Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi hakkında meclisin aldığı ortak karar ile açıklama yaptı. Yılmaz, “Ülkemiz, coğrafyamız tarihinin en önemli günlerini yaşıyor. Hepimizi derinden etkileyen ve daha şokunu üzerimizden atamadığımız hedefi milli iradeyi, milletimizi, halkımızı, insanlarımızı kısacası bu ülkede kim yaşıyorsa, bu ülkenin paydaşları her kimse bunları hedef alan bir darbe girişimiyle maalesef 15 Temmuz 2016 tarihinde karşı karşıya kaldık. Hamdolsun, başta milletimiz, duyarlı insanlarımız, kendilerine düşen darbe karşısında nasıl davranmaları gerekiyorsa öyle davranan insanlarımıza müteşekkiriz. Tabi bu ülke darbelerden çok çekti. Darbe demek temel hak ve özgürlükleri askıya alan, insan haklarını hiçe sayan ve her şeyden önemlisi insanların iradesine ipotek koyma işlemidir” dedi.

Başkan Yılmaz, Türkiye’nin büyük bir tehlikeyi bertaraf ettiğini belirterek, “Başta meclisimizde grubu bulunan, her bir meclis üyemize göstermiş oldukları bu direnişten dolayı bu haklı ve onurlu duruşlarından dolayı her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. İnşallah ülkemizin sorunları bundan sonra bu birlik ve beraberlik ruhu içerisinde kenetlenmek suretiyle kısacası 15 Temmuz ruhuyla hareket etmek kaydıyla bir bir çözeceğiz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Resul Yılmaz, meclis adına 15 Temmuz darbe girişiminde meydanları boş bırakmayan Siverek halkına teşekkür etti.

Mecliste grubu bulunan parti sözcülerinin de söz almasının ardından gündem maddeleri oylanarak karara bağlandı.

Siverek Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Motosiklette Koyun Var
Motosiklette Koyun Var