Siverek Belediye Meclisi Elçi'in Öldürülmesini Kınadı

Siverek Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısında Diyarbakır’da silahlı saldırı sonucunda yaşamını yitiren Avukat Tahir Elçi’in öldürülmesini kınadı.

Siverek Belediye Meclisi Elçi'in Öldürülmesini Kınadı
Advert

Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Resul Yılmaz Başkanlığında yaptığı toplantıda meclis gündeminde bulunan maddelere geçilmeden önce geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da yaşanan silahlı saldırıda şehit olan polis memurları ve Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesi olayı kınandı.

    Toplantı öncesi konuşan Belediye Başkanı Resul Yılmaz şunları kaydetti: “Hafta sonunda Diyarbakır’da çok üzücü bir olay yaşandı. Benimde şahsen hukukumun olduğu, bire bir tanıştığım, zaman zamada bazı konularda istişare ettiğim Avukat Tahir Elçi’yi menfur bir saldırıda kayıp ettik. Ben öncelikle saldırıda hayatını kaybeden Tahir Elçi ve şehit olan iki polis memurumuza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekânları cennet olsun”

Belediye meclisinde gurubu bulanan Demokrat Parti (DP)  ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) sözcüleri saldırıyı kınadıklarını belirten açıklama yaparak, bir daha böylesi acı olayların yaşanmamasını temin etti.

 Yapılan konuşmaların ardından Belediye Meclis üyeleri gündemde bulunan 2016 yılı için tam zamanlı sözleşmeli personel istihdamının görüşülmesi, emlak ve istimlâk müdürlüğünden gelen düzenleme sınırının görüşülmesi, park ve bahçeler müdürlüğünden gelen Osman Efendi parkının isminin değiştirilmesinin görüşülmesi ile mali hizmetler müdürlüğünden gelen kredi talebinin görüşülmesi talepleri görüşülerek kabul edildi.

    Meclis, 5 Ocak 2016 yılı Ocak ayında toplanmak üzere toplantıyı bitirdi. 

 

Siverek siverek haberleri siverek son haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Motosiklette Koyun Var
Motosiklette Koyun Var