Siverek Belediyesinden Rant Kararı

Vatandaş 'Zengine varda, bize yokmu?'

Siverek Belediyesinden Rant Kararı
Advert

İlçenin işlek caddeleri üzerinde ki milyon TL değerindeki işyerlerine ücretsiz kepenk kararı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.


Siverek Belediyesi ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa aldığı Adnan menderes bulvarı ,hürriyet caddesi ve Cumhuriyet caddesinde bulunan iş yerlerine Milyon liralar ile ifade edilen rakamlara ücretsiz kepenk ve tek tip giydirme kararı alınması kamuoyu tarafından ciddi, tepkilere neden oldu.


İşbaşına geldiği gündendir, fakir ve ihtiyaç sahibi insanların sesini duymazdan gelen, bir yaşlı insana yaptığı dört basamaklı demir merdiveni minnet bilip haber yapan Siverek Belediyesi, milyon Türk lirası bulan işyerlerine bedelsiz tek tip kepenk kararı karşısında, bu rant nereye gidiyor diye yorumlandı.


Skandal kararla ilgili Siverek halkı tepkilerini hem sözlü, hem de sosyal medyada yazılı olarak dile getirmeye başladı.


Konu ile ilgili Eğitim Bir Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, sosyal medya hesabından skandal karara tepkisini göstererek, halkın sesini yetkililere duyurmaya çalıştı. Aslanparçası yaptığı açıklamada: 


“ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE SİVEREK BELEDİYESİ'NE AÇIK ÇAĞRI...!
Büyükşehir Belediyesi tarafindan Adnan Menderes Caddesi ve Hürriyet Caddesi'nin değeri milyon TL'lerle ifade edilen işyerlerinin kepenklerinin bedelsiz olarak degistirilecegini ve caddeler üzerinde bulunan tüm yapıların şehrin güzelleştirilmesi! adına yalıtımları dahil olmak üzere tadilatlarının yapılacağını esefle öğrenmiş bulunuyoruz.


Hemen hepimizin yaşlılarımızın elleri titreyerek su faturalarını ödediklerine şahit olduğu vaki iken halktan alınan servetin bu şekilde heba edilmesi kamuoyunda yaygin olarak birilerine rant mı sağlanıyor kanaatini oluşturduğunu ve bunun bir hizmet değil bir akıl tutulması olduğunu ifade edelim.


Şehrin güzelleştirilmesi için bu durum illa gerekli ise bir karar alınmak suretiyle iş yeri sahiplerine yaptırılmalı bu mümkün değilse projeden vazgeçilmelidir.


Küçük bir kesimin belki memnun olacağı ama Siverek halkının belki de tamamına yakınının duyduğu taktirde tepki göstermesi kaçınılmaz olan ve vicdanları yaralayan bu bu projeden derhal vazgeçilmeli ve proje içi ayrılan bütçenin,şu ana kadar hemen hiç bir adım atılmayan ulaşımın rahatlatılması için yeni caddeler açılması veya otoparklar yapılmasına kullandırılması sağlanmalıdır." dedi

Skandal karar ile ilgili yetkililer bir açıklamada bulunmadı.

 

 

siverek siverek haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nostra     2017-09-12 Sizler fakir fukara kimsesiz yetim malını alıp yiyorsunuz elektrikleri kaçak gösterip miletin malını gasp edip çalıp çırpıp şehrin 2 caddesini guzelestirme adı altında mazlumkarin hakkıni yiyprsunuz siz o koltukta istediğiniz kisilere göre yalakalik yapıyorsunuz sizin bu dünyadaki koltuklarınız ahirette nasibiniz ateşli azab dolu kaziklardir size çalmak düşer bizede sabır etmek göreceğiz ahirette yerinizi ve size hatirlatacagiz yaptıklarınızı hiç bir bedel yokki ödenmesin hak haramdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler