Siverek Belediyesinden ücretsiz ağaç dağıtımı

Siverek Belediyesi 2017 yılının ilk iki ayında 13 bin ağacı ücretsiz olarak halka dağıttı.

Siverek Belediyesinden ücretsiz ağaç dağıtımı
Advert

'Severek daha yeşil bir Siverek' projesi kapsamında ilçeyi doğal bir yeşil alana çevirmek için çalışan Siverek Belediyesi, iki aylık zaman zarfında temin ettiği 13 bin çeşitli ağacı ücretsiz olarak vatandaşlara dağıttı.

 

Kampanya kapsamında okul, cami ve mezarlık gibi alanlarda dikilmek üzere kurumlara da ağaç dağıtımında bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Viranşehir karayolunda bulunan Fidanlık alanında 3 bin ağacı yarım saatte halka dağıttı.

 

Ağaç dağıtım törenine katılan Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Öncül, hedefin 30 bin ağaç dağıtımı olduğunu belirterek, "Dağıtımını yaptığımız ağaçlar arasında çam, dış budak, tespih, çınar, dut ve ceviz türleri idi. Aslında hedefimiz 30 bin ama yapabilirsek 40 bin ağaç dağıtmayı düşünüyoruz. Amacımız ise kentimizi halkımızla birlikte doğal bir orman haline getirmektir. Çünkü yeşil alanlar kentin akciğerleridir. Göreve geldiğimiz günden bu yana her fırsatta ağaç dağıtımında bulunarak halkımıza bu bilinci yerleştirmeye çalışıyoruz" dedi.

 

İlçenin asıl sahipleri olan çocuklara daha yeşil ve temiz bir kent bırakmayı amaçladıklarını belirten Öncül, "Yeşillendirme çalışmaları aralıksız sürecek" ifadelerini kullandı.

 

Ağaç almaya gelen çok sayıda vatandaş, Belediye Başkanı Resul Yılmaz'a teşekkür ederek, sayının arttırılmasını istedi.

Siverek Siverek son haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler