Siverek İkra-Der Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği düzenlemiş olduğu kahvaltı programı ile gazetecilerle bir araya geldi

Siverek İkra-Der Gazetecilerle Bir Araya Geldi
Advert

Siverek’te faaliyet gösteren Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İKRA-DER) ilçede görev yapan ulusal ve yerel basın temsilciler ile kahvaltıda bir araya geldi.

 

Topluca yapılan kahvaltının ardından dernek başkanı Abdulgafur Karaca tarafından derneğin sosyal, kültürel, eğitim ve yardım çalışmaları ile ilgili gazetecilere bilgi verildi. İkra-Der’in 2015 yılı içerisinde yaptıkları yardım faaliyetlerine dikkat çeken Karaca, “Derneğimize başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi 45 aileye her ay düzenli olarak yardımda bulunuyoruz. Ramazan ayı boyunca 243 aileye gıda, 50 aileye giyim,70 aileye nakdi, 21 aileye ise ev eşyası yardımında bulunduk. Kurban Bayramında ise 216 ihtiyaç sahibi aileye et yardımında bulunduk” dedi

 

Derneğin sosyal ve kültürel çalışmaları ile ilgili gazetecilere bilgi veren dernek yönetim kurulu üyesi Hüseyin Şeker ise, “2015 yılında Mekke’nin Fethi, ödüllü siyer sınavı, şehadet gecesi, kutlu doğum etkinliği başta olmak üzere birçok etkinlik düzenledik. Haftalık seminerlerimiz ile üye ve gönüllülerimizi çeşitli islami konularda bilgilendirdik” dedi.

 

Derneğin eğitim çalışmaları hakkında bilgi veren Eğitimci Mehmet Aydın ise okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik çalışmaları hakkında gazetecilere bilgi verdi.

ikra der Siverek Siverek haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler