Siverek’li mevsimlik İşçilerin Çektiği Fotoğrafın Öyküsü

Birkaç gündür sosyal medyada dolaşan ve binlerce beğeni ve paylaşım gören Siverek’li mevsimlik işçilerin patates hasat sonu fotoğrafını çeken Serdar Geyik sitemize konuştu

Siverek’li mevsimlik İşçilerin Çektiği Fotoğrafın Öyküsü
Advert

Birkaç gündür sosyal medyada dolaşan ve binlerce beğeni ve paylaşım gören Siverek’li mevsimlik işçilerin patates hasat sonu fotoğrafını çeken Serdar geyik sitemize konuştu. Kendiside mevsimlik işçi olan geyik, Nisan ayından bu yana memleket hasreti çektiklerini ve işlerin bitimiyle birlikte, o fotoğrafın ortaya çıktığını belirtti.

Geyik “Her yıl Nisan ayında Siverek’ten çıkıp değişik illere çıkıyoruz mevsimlik işçi olarak çalışmaya gidiyoruz.  Mevsimlik işçiliğin zorluğu çoktur, yağmur, Çamur soğuk her şey var,  yani her türlü eziyeti çekiyoruz. En son Konya’da Cihanbeyli’de patates toplamaya gittik. Burada da 45 gün çalıştık. En son tarlayı bitirdiğimiz de, arkadaşlarla birlikte eve döneceğimiz için bir hayli sevindik, bu sevinci ölümsüzleştirmeye karar verdik. O anda böyle bir fotoğraf aklıma geldi ve arkadaşlara söyledim.  Orada çalışan arkadaşları topladım herkesinin eline kovalar almasını ve havaya fırlatmalarını istedim. Bazıları 2 bazıları 3 bazıları 4 kova eline aldı ve havaya fırlattı ve bende bu esnada cep telefonumla bu fotoğrafı çektim. Soyla medyada ki bazı yorumları okuyorum,  bazıları bu kovalar hiç kimsenin başına düşmemdi, bazıları kovalar insanlardan daha fazla bu nasıl olur? Gibi sorular soruyor, kovalar çok hafif olduğundan bir insan 4 kovayı rahatlıkla havaya atabilir yani.

Fotoğrafı çektikten sonra eve döneceğimizin gecesinde saat 23.00 sıralarında fotoğrafı sosyal medyada paylaştım ve yattım sabah uyanıp, internetimi açtığımda binlerce beğeni ve paylaşım gördüğümde bende çok şaşırdım. Bu fotoğrafın bu kadar beğenileceğini ilk etapta bende tahmin etmiyordum, ama fotoğrafı dikkatlice incelediğimde, çok güzel bir fotoğraf çektiğime bende inandım”

Fotoğraf memlekete dönüş sevinciydi

Serdar Geyik fotoğrafın tamamen memlekete dönüş sevinci esnasında çekildiğini söyleyerek “ Yedi aylık memleket hasretinin bitişi ve memlekete dönüş sevincini anlatıyor fotoğraf. Yoksa öyle uzun düşünülmüş, yâda kurgulanmış bir şey değildi.”

Yarışmalara katılmak istiyorum

Geyik ‘eskiden beri fotoğraf çekme merakının olduğunu ve sürekli telefonuyla bir şeyler çekip sosyal medya da paylaştığını’ ifade ederek “ Bu çektiğim fotoğrafın yarışmalarda dereceye gireceğini söyleyen abiler var, bu konuda bu işi yapanlar bana yardımcı olurlarsa, birçok dalda fotoğrafımın dereceye gireceğine inanıyorum”  dedi

Fotoğramıma bazıları sahiplenmeye çalışıyor

Geyik kendisinin çektiği fotoğrafa bazılarının sahiplenmeye çalıştığını ve bundan dolayı gerek telefondan olsun veya mesajlardan olsun, tehdit edildiğini iddia ederek “  Bu fotoğrafımı sahiplenmeye çalışan birileri var, bu fotoğrafın Nevşehir’de çekildiğini iddia edenler var. Ben her şekilde bu fotoğrafın bana ait olduğunu ve bunun Konya Cihanbeyli’de çekildiğini kanıtlayabilirim. Bu kişiler hakkında hukuki yollara başvuracağım"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup