Siverek'te 15 Temmuz ve Asımın Nesli Konulu Konferans

Eğitimci yazar İdris Toprak konuşmacı olarak katıldı

Siverek'te 15 Temmuz ve Asımın Nesli Konulu Konferans
Advert

İlçenin Dicle mahallesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy imam hatip okulu konferans salonunda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak Eğtimci yazar İdris toprak katıldı.
İdris toprak konuşmalarında şu hususlara dikkat çekti: Gençliğine değer vermeyen,yatırım yapmayan toplumların geleceğinden emin olamayacaklarını' belirterek şunları söyledi "Toplumsal değerlerimizi gençlerimize aktarabildiğimiz ölçüde yarınlarımızı kurabiliriz. Dünyada en genç nüfusa sahip ülkelerden birisi de biziz. bu gençliğimizi donanımlı, hem kendi medeniyet köklerine bağlı hem de çağın bilgi ve birikimini kuşanmış özgüveni yüksek bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Gençlik Rabbimizin bize lutfettiği en güzel nimetlerinden biri.. kıymeti bilinmeli.. bu nimet doğru yolda kullanılmalı.. iyi insan olabilme yolunda, Hak ve Hakikatten taraf olmalı. Allah bize akıl nimetini bahşetmiş, hayat yolumuzda seçimlerimizi doğrudan yana, iyilikten yana yapalım, iyi insan olalım diye... Ailemize, mahallemize, köyümüze, şehrimize, Ülkemize ve hatta bütün insanlığa faydalı insan olalım diye"
 
'insan hayatını etkileyen en önemli seçimlerin gençlik yıllarında yepıldığını' söyleyen Toprak "Bir cana kıymanın, kalp kırmanın, başkasının malına zarar vermenin ne denli ahlaksızca bir davranış olduğu bilincine varalım diye.. Ve biz hayatımızı etkileyen en önemli seçimlerimizi hep gençlik çağımızda yaparız. Ya ailemizin, çevremizin bizi hayırla andığı çizgide ya da Allah korusun nefretle, beddua ile anılan bir çizgide yaparız tercihlerimizi.. sonra bir ömür onunla yaşarız. hayatı hem kendimize hem çevremize zehir ederiz. Hayat yolumuzda doğru tercihler yapabilmemizde kendimize gerçek rol modeller bulmalıyız. onları örnek almalıyız. gerçek anlamda bizden olan bizi temsil eden, bizim değerlerimizle bütünleşmiş gerçek kahramanlar olmalı bunlar..

 Mesela 15 temmuzda Onlar her şeyi hesap etmişlerdi kendilerine göre; Cumhurbaşkanı canlı ya da ölü ele geçirilecek, milletvekilleri derdest edilecek, karşı çıkan olursa acımadan infaz edilecek, böylece yönetime el konulmuş olacak daha sonra da içte isyanlar başlatılacak ve belli gruplar karşı karşıya getirilerek bir iç savaş çıkarılacaktı. Böylece ülke işgale hazır hale getirilmiş olacaktı.
 
Ancak hesap edemedikleri iki şey vardı.
Birincisi Allah; O, bütün hesapların üzerinde hesap yapan ve bütün hesapları bozandı.
İkincisi topyekûn bir millet vardı karşılarında.
Kamyonuyla darbe girişimine direnen Şerife Boz gibi teyzeler vardı mesela; iki kez tankın altına yatan Sabri Ünal’lar vardı.
Mesela darbeci generali alnının ortasından vuran ve sonra şehit edilen Ömer Halisdemir’ler vardı.
Ve hain kurşunlarla şehit olan veya yaralanan daha niceleri….
İşte hesap edemedikleri buydu; Akif’in “çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek” dediği “Asımın Nesli”. Ve “Asımın Nesli” bize bir kez daha bir vatan bıraktı... 
Yaklaşık 2 saat süren konferansa okulda bulunan lise öğrencileri, öğretmenleri hazır bulundu, konferansın sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan genel koordinatör Ömer KARAHAN "Değerlerimi öğreniyorum ve değerlerimi yaşıyorum" projesi kapsamında Değerli Müdürümüzün talimatıyla Konferanslarına devam edeceğini' ifade ederek "Bizler imanlı, ahlaklı, zeki, bir nesil yetiştirmek istiyorsak; zaman ve şartlar ne olursa olsun çocuklarımızla diyalog halinde olup onları yalnız bırakmamalıyız. Sosyal aktivitelerle gençlerimizi yetiştirmeliyiz. Onlar bizim geleceğimiz , geleceğimize sahip çıkmalıyız" Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi