Siverek’te 200 Gencin Katıldığı Kardeşlik Turnuvası Başladı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde gençler kardeşlik, muhabbet ve sevgi için düzenlenen kardeşlik turnuvasında mücadele verecekler.

Siverek’te 200 Gencin Katıldığı Kardeşlik Turnuvası Başladı
Advert

Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Liseler Arası Geleneksel Kardeşlik Futbol Turnuvası” bugün oynanan maçlarla başladı.

 

 

İlçenin Bahçelievler Mahallesinde bulunan bir halı sahada düzenlenen turnuvaya 20 takım ve yaklaşık 200 lise öğrencisi katıldı. Her takımın bir şehit ismi ile katıldığı turnuva, yaklaşık 1 ay sürecek. Turnuva sonunda dereceye giren takımlara çeşitli hediyeler verilecek.

 

Hür Dava Partisi Siverek İlçe Başkanı Ahmet İdem ve İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdulgafur turnuvanın ilk maçına katılarak maçın başlama vuruşunu yaptılar.

 

 

Turnuva hakkında gazetecilere açıklama yapan İkra-Der Eğitim Sorumlusu Mustafa Sımak geçen sene başlattıkları geleneksel kardeşlik turnuvasına bu senede devam ettiklerini belirterek, “ 20 takımın katıldığı turnuvada 200 genç mücadele edecek. Amacımız isminden de anlaşılacağı gibi kardeşliği, muhabbeti ve sevgiyi gençler arasında tesis etmektir.  Bu vesile ile umarız gençler arasında kardeşlik tesis edilir. Tüm takımlara başarılar diliyoruz”

 

Turnuva açışlına katılan Hür Dava Partisi Siverek İlçe Başkanı Ahmet İdem tüm takımlara başarılar dileyerek, turnuvanın gençler arasında kardeşlik ve muhabbeti pekiştirmesi temennisinde bulundu.

 

Bugün oynanan maçlarda

 

Şehit Şeyh Eyüp 2  - Şehit Hasan Gökgöz 5

Şehit Aytaç Baran 10 – Şehit Abdulkadir Molla 1

Şehit Metin Yüksel 3- Şehit Ömer Muhtar 7

Şehit Şeyh Şamil 1- Şehit Abdusselam 7

Şehit Yasin Börü 0- Şehit Şeyh Ahmet Yasin 16

Şehit Cevher Dudayev 5- Şehit Şamil Basayev 12

Şehit Malcolm X 3 – Şehit Ali Haydar Bengi 3

Şehit Molla Zeki 1- Şehit Abdulaziz Rantisi  9

Şehit Furkan Doğan 13- Şehit Hasan El- Benna  10

Şehit Şeyh Sait 6 – Şehit Seyyid Kutub 6

Haber: Abdurrahman Uğurlu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler