Siverek’te 8 Mart dünya kadınlar günü etkiliği yapıldı

Belediye Başkanı Resul Yılmaz çalışan bayanlarla yemekte bir araya gelip barış için güvercin uçurdu

Siverek’te 8 Mart dünya kadınlar günü etkiliği yapıldı
Advert

Siverek’te 8 Mart Dünya emekçi kadınlar günü etkilikleri kapsamında Belediye Başkanı Resul Yılmaz Belediye bünyesinde çalışan bayanlar ile AK Parti kadın kolları üyeleriyle yemekte bir arya geldi.

   Paşa konağı Belediye Sosyal tesislerinde Belediye Başkanı Yılmaz kadınlar onuruna verdiği yemekte kadınlarla bir araya geldi.

     Belediye Başkanı Yılmaz yemekte yaptığı konuşmada Kadınlar gününün anlam ve önemine değinerek şunları kaydetti”  Bizi kadınlarımızın günün emeğini bir güne sığdın anlayışa sahip değiliz. Bize göre kadınlar bir milletin ve ailenin temel direğidir haklarını ödememiz mümkün değil. Bizi anlayışımızda, medeniyet tasaufumuz da kadın denildi mi ilk başta kutsallık akla gelir, maalesef günümüz kapitalist dünyasında üzülerek söylemek istiyorum ifade ederken de hicap duyuyorum kadınlarımız bir meta olarak çoğu zaman değerlendiriliyor, biz kesinlikle bu anlayışa karşıyız, yine üzülerek belirtmeliyim ki günümüzde kadınlar hak ettiği yerde yer almıyorlar. Şahsen ben kız çocukların eğitim ve öğretimine çok büyük önem verilmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü bir toplumun kalkındırmak istiyorsak öncelikle kadının eğitimine önem verilmeli, kalkınmanın temeli o zaman sağlam dinamiklere dayanır toplumsal kalkınmanın temeli de kadınlar vardır, ben bir kez daha kadınlar günü kutluyorum kadın arkadaşlarımızla birlikte gökyüzüne güvercinler uçurduk dileğimiz bu topraklara yani Ortadoğuya bir an önce barış gelir uçurduğumuz güvercinler barışa vesile olur   ”.

          Yemekli toplantının  ardından Belediye Başkanı Yılmaz  ile  katılımcı bayanlar  barış  umuduyla   gökyüzüne beyaz  güvercinler uçurdular.

Siverek Siverek haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi