Siverek’te Aşure Günü Etkinliği

Belediye araların da esnaflarında bulunduğu beş bin kişiye aşure ikram etti

Siverek’te Aşure Günü Etkinliği
Advert

Siverek Belediye Başkanlığı  her yıl düzenlediği geleneksel  aşure  günü kapsamında  aralarında  esnaflarında bulunduğu  beş bin kişiye   aşure ikramında   bulundu.

   İlçenin Cumhuriyet   caddesi üzerinde   bulunan Ağaçhan parkında   düzenlenen  etkinliklere  aralarında   bayanlarında  bulunduğu çok sayıda   vatandaş katıldı.

   Belediye Başkan yardımcısı Hasan Postacı Gazetecilere yaptığı açıklamada  her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz    dikkat çekerek şunları kaydetti” Her sene geleneksel olarak yaptığımız aşure dağıtımı etkinliğini bu sene yine düzenledik, özelikle tüm halkımızın hicri yılbaşını kutluyorum, aşure etkinliği ile ilgili bu yılın özel bir anlamı var, biliyorsunuz aşure kerbela olayı dediğimiz tarihte çok aziz hatıraları bulunan şehitlerimizin anıldığı bir gün, bu arada 15 Temmuz olayları ile birlikte ülkemizin yaşadığı bu zor süreç henüz bitmiş değil. Aşure vesilesiyle bir kez daha 15 Temmuz şahitlerimizi de buradan yad ediyoruz. Tüm halkımızın aşure gününü tebrik ediyorum, hicri yılbaşlarını da kutluyorum, inşallah bundan sonraki süreç kardeşlik, birlik huzur anlamında ülkemize dünyaya bu vesileyle daha güzel günler getirir diyorum” dedi.

Siverek Aşure
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler