Siverek'te Bilim Fuarları Devam Ediyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi kırsalında bulunan Bakmaç Ortaokulu öğrencilerince TÜBİTAK Bilim Fuarı sergisi açıldı.

Siverek'te Bilim Fuarları Devam Ediyor
Advert

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitim’de İşbirliği Protokolü” kapsamında Üstüntaş Ortaokulunda düzenlenen fuarda 62 öğrenci ve 10 öğretmenin hazırladığı 40 proje okul bahçesinde sergilendi.

Köy sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği bilim fuarına Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş, Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, SİVSAD Başkanı Ferit Akçalı ile yönetim kurulu üyeleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Çeşitli projelerin yer aldığı bilim fuarında öğrencilerin güneş enerjisi panelleri kullanarak sulama yapmaları ve güneş enerjisiyle enerji tasarrufu projesi ön plana çıktı. Fuarda bulunan 3200 yıllık tarihi eserin sergilendiği stant katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Amaçlarının öğrencilerde ve velilerde bilime karşı duyarlılık oluşturmak olduğunu dile getiren okul müdürü Mehmet Çiftel, “Gelecekte bölgede yaptığımız bilim fuarlarıyla geleceğin bilim insanları yetişecek. Geçmişte köy okullarını düşündüğümüzde ellerinde tezekle okula giden öğrencilerimiz varken bugün yıl 2016 ve bilgi gelişim çağındayız. Öğrencilerimiz, bu bilgi çağına ayak uydurmuş durumdadır. İnşallah bundan sonra ellerinde tezek olan öğrenciler değil okul bahçelerinde bilim fuarlarında boy gösteren bilim adamları yetiştireceğiz” diye konuştu.

Siverek Siverek Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler