Siverek’te Doktora Darp İddiası

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Aile hekimliğinde görevli bir doktorun hasta ve hasta yakınları tarafından darp edildiği iddia edildi.

Siverek’te Doktora Darp İddiası
Advert

Siverek 5 Nolu Aile Sağlık Merkezinde görevli doktor, hasta ve yakınları tarafından darp edildi. doktoru darp eden kişiler emniyet güçleri tarafından göz altına alıp, sorgularından sonra serbest bırakıldı

Edinilen bilgilere göre olay Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Siverek 5 NO’lu Aile Sağlık Merkezinde yaşandı. İnternet bağlantısı olmaması nedeniyle tahlil sonuçlarının verilmemesine öfkelenen hasta ve hasta yakınları Aile Hekimi Süleyman Tekeş’in darp ederek yaraladı. Olayın ardından polis tarafından gözaltına alınan kişiler polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

İzin alınmadığı gerekçesiyle, basın açıklamasına izin verilmedi

Meslektaşlarının darp edilmesi olayını protesto etmek amacıyla Siverek 5 NO’lu Aile Sağlık Merkezi bahçesinde basın açıklaması düzenlemek isteyen sağlık sendikaları ve derneği temsilcilerine izin alınmadığı gerekçesiyle polis izin vermedi.

Basın açıklaması düzenleyemeyen sağlık çalışanları, darp edilen meslektaşına geçmiş olsun dileklerinde bulunarak sağlık merkezinden ayrıldı.

Sağlık yasasında düzenlemeler yapılmalı

Mahallelerinden geçen internet kablolarının çalınmasından dolayı internet bağlantılarının olmadığını belirten Doktor Süleyman Tekeş, “ Bu aksamalardan dolayı tahlil sonuçlarını veremediğimizden dolayı bir hasta ve hasta yakınının saldırısına maruz kaldık. Olayı emniyet birimlerine haber verdik. Bu olayın takipçisi olacağız. Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıları kınıyoruz. Yeni sağlık yasasında düzenlemeler yapılmadığı takdirde bu olayların daha da şiddetleşip daha da sıklaşacağını düşünüyoruz”

Siverek Siverek son haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler