Siverek'te Dokunulmazlık Protestosu

HDP ve DBP ilçe yönetimi dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili basın açıklaması düzenledi

Siverek'te Dokunulmazlık Protestosu
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Siverek ilçesinde siyasi faaliyet gösteren DBP ve HDP teşkilatı ile partililer ilçenin Kanlıkuyu parkında bir araya gelerek Büyük Millet Meclisinde yapılan dokunulmazlık görüşmelerini protesto ederek basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını gurup adına HDP İlçe eş başkanı Kamil Göktaş okudu, Göktaş basın açıklamasında 'mecliste kimin olacağını ve kimin kalmayacağını ancak halkın belirleyebileceğini' belirterek şunları kaydetti "HDP ile siyaset alanında baş edemeyenler zor kullanarak ellerindeki baskı aygıtlarını ve meclisteki sayısal çoğunluklarını kullanarak partimizi susturmaya çalışmaktadır.

1993 yılında DEP’li Kürt siyasetçilerini yaka paça meclisten atan zihniyet Türkiye siyasi tarihinde telafisi imkânsız tahribatlar yaratmıştır. Bu gün bu zihniyetin tekrarı Türkiye’nin siyasi geleceği açısından daha ağır ve telafisi imkânsız tahribatlar yaratacaktır. Bu gün mecliste olan ve EVET oyu kullanan tüm siyasiler bizi bekleyen karanlık sürecin bir parçası olmaktan kurtulamayacaklar. 1990lı yıllardaki özel savaş yöntemlerinin, 1993 yılında DEP’ lilerin meclisten atılmasının ve 2009 yılında KCK adı ile başlayan siyasi soy kırım operasyonlarının Kürt sorununu çözmediği, bil akis Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçtiği ortada iken bu gün aynı yöntemlerin denenmesinin hatta ötesine geçilmesinin demokratikleşmeye ve Kürt sorunun çözümüne hiçbir katkısının olmayacağı açıktı. 


Bir kez daha vurgulayalım ki zulüm ve baskıyla hiçbir iktidar abat olmamıştır. Savaş iktidarına karşı muhalefet eden tüm yapıları siyaset alanından silme çabaları dün olduğu bu gün de sonuçsuz kalacaktır. Böyle süreçleri iyi bilen siyasi hareketler mücadelelerini çok daha güçlü bir biçimde devam ettireceklerdir. 


Türkiye’nin demokratikleşmesi, Kürt sorunun demokratik çözümü ve kalıcı barışın tesisi için hukuksuzluklara ve saldırılara karşı mücadelemiz sonuna kadar sürecektir" dedi

Basın açıklaması sonrasında gurup slogan eşliğinde olaysız dağıldı


 
 

 

Siverek HDP DBP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı