Siverek’te Down Sendromlu çocuklara anlamlı ziyaret

Siverek’te Down Sendromlu çocuklara anlamlı ziyaret
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Siverek Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdüriyesi Şükran Kongül ile sosyal hizmetler uzmanı Fatma Karal, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık günü nedeniyle ilçede bulunan Down Sendromlu çocukları evlerinde ziyaret edip çeşitli hediyeler verdi.

 

Yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şükran Kongül “ Her yıl 21 Mart’ta düzenlenen Dünya Down Sendromu günü nedeniyle toplumda farkındalığı artırmak ve down Sendromlu bireylerin haklarını savunmak amacıyla dünya genelinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bizde Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü olarak ilçemizde bulunan bazı Down Sendromlu çocukları evlerinde ziyaret ederek, kardeşlerimize çeşitli hediyeler ile eğitici setler verdik. Umarım azda olsa kardeşlerimizi sevindirtmişizdir" dedi  

Down Sendromu insanlarda bulunan 21. Kromozomun kendini 3 kez kendisini kopyalaması sonrasında ortaya çıkıyor. Down Sendromlu bireyler ve ailelerine destek vermek, haklarını korumak amacıyla, Birleşmiş Milletler tarafından 10 Kasım 2011 tarihinde her yılın Mart 21. gününde Dünya Down Sendromu Günü olarak kutlanmasına karar vermişti.

 

Siverek Siverek Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler