Siverek'te Elektrik İsyanı

Siverek ilçesinde DEDAŞ'ın elektrikleri keyfi olarak kestiğini iddia eden Siverekliler, DEDAŞ'ı protesto etti

Siverek'te Elektrik İsyanı
Advert

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde üç gündür elektriklerinin kesik olduğunu iddia eden üç mahalle muhtarı ile mahalle sakinleri enerji kesintisini protesto etmek amacıyla DEDAŞ İşletme Şefliğine  yürüyerek protesto ettiler.

Esmerçayı mahallesinde toplanan çok sayıda vatandaş, Hasan Çelebi mahallesindeki DEDAŞ işletme şefliğine yürüdü. Yürüyüş sırasında slogan atarak işletme şefliği önünde gelen kalabalık gurubu güvenli güçleri engelleyerek DEDAŞ işletme şefliği binasına girmelerini izin vermedi.

Geçen yıl protesto eylemleri sırasına yakılan işletme şefliği çalışanları, kalabalık grup yürüyüşü üzerine şeflik binasını kapatarak içeride beklemeye başladı.

Esmerçayır Mahalle Muhtarı İrfan Dağkesen, kesintileri soracakları muhatap bulamadıklarını söyledi. Dağkesen, “DEDAŞ yetkilileri hukuksuz olarak evlerin sayaçlarını dışarıda kurdukları panolara almak istedi. Biz DEDAŞ’a bu uygulama ile ilgili yasal dayanaklarının olup olmadıklarını sorduğumuzda burada yetkili, “İzin vermezseniz mahalledeki tüm telleri ve direkleri toplarım” dedi. Mahalleli olarak buna karşı çıkınca üç günden beridir, üç mahalleye elektrik verilmiyor. Vatandaşlar da bizlerde bu keyfi uygulamalardan bıktık” dedi.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, mahalle sakinlerinden bir heyet ile DEDAŞ İlçe Müdürünü görüştüreceklerini söyleyerek kalabalığı ikna etti. DEDAŞ şefliği binası çevresinde zırhlı araç ve TOMA ile güvenlik önlemi alan polis ekipleri, protestocuları ikna ederek olaysız bir şekilde dağılmalarını sağladı.

Sivereksonhaber

siverek sivereksonhaber sondakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup