Siverek'te Elektrik Sistemine Sabotaj Şüphesi

Önce DEDAŞ çalışanları şirketi protesto etti, sonra trafolar yandı

Siverek'te Elektrik Sistemine Sabotaj Şüphesi
Advert

Siverek ilçesinde sık sık kesilen elektrikler kesintileri dışında, bugün elektrik kesintisi ile ilçenin değişik yerlerinde yanan trafolar ilçeye elektrik veren sisteme sabotaj şüphesi uyandırdı.

Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi Anonim Şirketi'nde (DEDAŞ) çalışanı 45 işçi, şirketin yol ve yemek haklarıyla ilgili açtıkları davadan vazgeçmeleri yönünde baskı yapıldığını öne sürerek, ahşap kablo makarasını ateşe verip, iş bırakma eylemi yaptı.

Eylem sonrasında ilçede bulunan Güney mahallesinde bulunan bir trafoda çıkan yangın sonrasında ilçe merkezi ile kırsal mahallelerin büyük bölümünde 10 saate yakın elektrik kesintileri yaşandı.

ilçede aynı anda bir çok bölgede yaşanan elektrik kesintisi üzerine Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar Twitter hesabından attığı mesaj sonrasında, ilçede yaşanan elektrik kesintilerinin bir sabotaj sonucumu olduğu akıllara getirdi.

Gülpınar mesajında " "Siverek’te elektrik sistemine sabotajda bulunanlar Ülkenin elektrik sistemine siber saldırıda bulunan dışarıdakilerle aynı zihniyettedirler" dedi

 

Siverek Siverek son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler