Siverekte HDP ve DBP'lilere operasyon

Şanlıurfa merkez ve ilçelerde DBP ve HDP yöneticileri ile DBP meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu en az 29 kişi gözaltına alındı.

Siverekte HDP ve DBP'lilere operasyon
Advert

Merkez ve ilçelerinde sabah saatlerinde polisin yaptığı ev baskınlarında aralarında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) yöneticileri ile DBP meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu en az 29 kişi gözaltına alındı.

Merkezde, Mahmut Polat, Abdulkadir İnanç, Zozan Kılıç, Hüseyin Tangan, İbrahim Kurt, Ahmet İstek, Celal Babacan gözaltına alınırken, Hilvan'da DBP eski Eşbaşkanları Mehmet Ali Sütpak ve Emel Tüysüz, Suruç'ta Fevzi Salim, DBP Suruç İlçe yöneticisi Hamit Bali, Suruç Belediyesi çalışanı Serkan Bali, İsmail Şahin ve İbrahim Yıldızer gözaltına alındı.

Öte yandan Siverek'te yapılan ev baskınlarında HDP ilçe yöneticisi Sait Korkmaz, DBP Belediye meclis üyeleri Ali Solak, Akıl Gülbeden ile Salih Korkmaz, Ramazan Kızoğlu, Sefer Kengiş ve Muzaffer Akçalı gözaltına alındı. Viranşehir'de ise, İbrahim Öztürk, Nezir Özgezer, Şeyhmus İnan, Selim Vural ve Münir Özgezer gözaltına alındı. Birecik'te de DBP ilçe Eşbaşkanı Yusuf Yeşiltepe'nin evini basan polisler Yeşiltepe'yi evde bulamadı.

Ceylanpınar'da eski belediye meclis üyesi Cüneyt Turgay ve Kays Işık ile Bari Mamu gözaltına alındı.

Gözaltı sayının artabileceği ifade edilirken, gözaltı gerekçelerinin "Örgüt üyeliği", "Örgüt propagandası" ve "Örgüt adına suç işlemek" olduğu öğrenildi. Gözaltına alınanlar il ve ilçe emniyet müdürlüklerine götürüldü.

Kaynak: Urfahabermerkezi

Siverekte operasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı