Siverek’te kadınlara yönelik dini kurslar

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Bahçelievler mahallesinde yeni açılan Kadın Kültür Merkezinde Kur'an'ı Kerim kursu verilmeye başlandı.

Siverek’te kadınlara yönelik dini kurslar
Advert

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda Siverek Belediyesi tarafından açılan Kadın Kültür Merkezinde bayanlara yönelik, Kur’an’ı Kerim, Siyer, tefsir’in yani sıra bayanların aile bütçelerine katkılarının sağlanması için çeşitli kurslar verilmeye başlandı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü olarak bayanlarımıza Bahçelievler mahallesinde yeni bir alan oluşturduklarını belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Müdüresi Şükran Kongül yaptığı açıklamada şunları kaydetti. ’vatandaşlarımız tarafından gelen tüm talepleri imkânlar ölçüsünde cevap vermeye çalışıyoruz, Bahçelievler mahallesi sakinlerinin talepleri doğrultusunda bilgi evimizi Kadın Kültür merkezi olarak halkımızın hizmetine sunduk, merkezimizde ilk etapta Kuran kursu eğitimlerine başladık bunun yanı sıra okuma yazma kursu, dikiş kursu, bilgisayar kursu ve birçok kursları hizmete açarak eğitim vereceğiz, bugün başlatılan Kuran kursuna 48 kursiyer katılım sağladı. Mahallemizde açılan Kadın kültür merkezinde kayıtlarımız devam etmektedir’’dedi.

Siverek Siverek son haber siverek son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı