Siverek’te Kuran-ı Kerim Meali Sınavı Yapıldı

Eğitim Bir-sen Siverek temsilciliğinin düzenlediği sınava 8 bin kişi katıldı

Siverek’te  Kuran-ı Kerim Meali Sınavı Yapıldı
Advert

Siverek Eğitim Bir Sen Siverek Temsilciliği tarafından ilçe genelinde Orta ve lise  öğrencilerine   yönelik düzenlediği “Kuran-ı Kerim Meali Sınavı” öğrencilerin yoğun katılımıyla yapıldı.

  Lise ve  orta okul kategorisinde  düzenlenen  sınav  Saat  10 da başladı. 13 Okulda  450 salonda   yapılan  sınavda 600 gönüllü  öğretmen  görev aldı.

     Siverek Eğitim Bir Sen şube Başkanı Fikret Aslanparçası yaptığı açıklamada  şunları kaydetti”   İnsanlar için bir uyarı ve öğüt olarak vahyedilen Kuran-ı Kerim’i okumak,anlamak ve hayat rehberi haline getirmek Rabbimizin bir emridir.    Alemlerin Rabbi olan Allah’ın insanlığa kurtuluş yolunda son çağrısı olan Kuran-ı Kerim,zihinlerin alabildiğine dünyevileştiği modern zamanların girdabında çırpınan insanlık için yegane çaredir.Zaman geçtikçe gençleşen bu kitap he Müslümanın hayatında hep diri kalmalıdır. Eğitim-Bir-Sen Siverek Temsilciliği olarak değerler eğitimini önemsiyoruz.2016 yılında yaklaşık 5000 öğrencinin katılımıyla düzenlediğimiz ilmihal sınavının ardından bu yıl da genç nesillerimizi Kuran’ın kutlu mesajıyla tanıştırmak ve onları yüce İslam’ın ana kaynağına yönlendirmek amacıyla “Kuran-ı Kerim Meali Sınavı ”düzenlemiş bulunmaktayız 8000 öğrencimizin katılımıyla Ortaokul ve lise kategorisindeki sınavımızı bugün 13 okulda 600 gönüllü öğretmenimizin gözetiminde gerçekleştiriyoruz.26 Şubat 2017 tarihinde de 500 öğretmen arkadaşımızın başvuruda bulunduğu sınavımızın eğitimci aşamasın gerçekleştirmiş olacağız. Bu vesileyle herkesin kazançlı çıkacağı bu sınav organizasyonunda  görev alan, destek sunan,maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm kurum,kuruluş ve kişilere yürekten  teşekkür ediyor,çabalarımızın Rabbimizden hayırlara vesile olmasını diliyoruz” Dedi.

     Sınava katılan  öğrenci velilerini sınavda bulunan çocukları  için tespih çekip dua  ettiler.İki saat  süren sınav  sorunsuz bir şekilde  sona erdi.

Siverek Siverek Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler