Siverek'te Kurbanlıklar Pazara İndi

Esnaf fiyatlardan memnun

Siverek'te Kurbanlıklar Pazara İndi
Advert

Siverek İlçesinde Kurban bayramına sayılı günler kala, ilçe merkezi ile köylerde bulunan üreticiler hayvanlarını pazara getirmeye başladı. Bölgenin en büyük hayvan pazarlarından biri olan Siverek Hayvan pazarında, bu günlerde özelikle batı illerinden gelen tüccarlar ile yine bu illere Kurbanlık hayvan götürecek olan vatandaşların hayvanları pazarladığı görülüyor. Besiciler Kurban bayramına bir hafta kala satışların canlanacağını belirtiyor.

Bu yıl dişi hayvan kesiminin yasaklanması yüzünden, toklu, koç ve boğalara rağbet gösteren tüccar ve vatandaşlar, hayvanları satın alırken, önce küpe ve aşılarına dikkat ettikten sonra sıkı pazarlıklar yapılıyor. Kurbanlıklarda ilk fiyat küçükbaş hayvanlarda 750-800 Büyükbaş hayvanlarda ise 100-1200 arasında değişiyor.

Besici Hacı Ali Hedro yaptığı açıklamada “Geçen seneye göre Kurbanlıklarda 200 TL gibi bir yükselme var, bunun sebebi hayvan yemlerinde ki artıştan kaynaklanıyor. Yemler ucuzlasa bu fiyatlar aşağı çekilebilir, şimdi birçok kişi fiyatı öğrenmek için hayvan pazarına geliyor, yalnızca batı illerine kurbanlıklar götürecek olanlara satış yapıyoruz, kurban bayramına doğru daha fazla hareketlilik bekliyoruz” dedi

HABER: KAFUR KILAVUR

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi