Siverek’te Muay Thai Şampiyonları Yetişiyor

Bir Yıldır ilçede gençlere hem sporu sevdiren ve hem de Muay Thai şampiyonlarına hazırlanan antrenör Hayati hoca büyük başarılara imza attı.

Siverek’te Muay Thai Şampiyonları Yetişiyor
Advert

Bir yıldır ilçede gençlere hem sporu sevdiren ve hem de Muay Thai şampiyonlarına hazırlanan antrenör Hayati hoca büyük başarılara imza attı.

İstanbul Muay Thai sporcularından olan entrenör Hayati Sönmez ilçenin Camikebir mahallesinde bulunan Siverek Halk eğitim merkezi ek binasında, halk eğitimin destekleriyle, gençlere bir yıldır Muay Thai dersleri veriyor. Bir yıl içerisinde sekiz bölge, dokuz il, iki iller arası şampiyonların yetiştiği ilçede, en son Nevşehir’de yapılan Şehit Demet Sezen Muay Thai çocuklar Türkiye şampiyonası yarışmasında, 6.sınıf öğrencisi Elif Nur Künç minikler 28 kiloda Türkiye şampiyonu oldu. Künç 2018 yılında yapılacak olan balkan şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

Çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan antrenör Hayati Sönmez “ Bir yıl önce Siverek’te Muay Thai sporunun olmadığını öğrendiğimde gönüllü olarak, ilçeye gelerek halk eğitim merkezi destekleriyle bu sporu gençlere öğretmek amacıyla kurs açtık. Bir yıl içeririnde güzel başarılara imza attık. Sekiz bölge, dokuz il, iki iller arası şampiyonlar çıkardık ve en sonda Şehit Demet Sezen Muay Thai çocuklar Türkiye şampiyonası yarışmasında Elif Nur Künç kızımız minikler 28 kiloda Türkiye şampiyonu oldu. Hedefimiz 2018 Türkiye şampiyonasında sekiz tane sporcu çıkarmaktır”

İlçenin tanıtımına katkı sağlayan böyle bir spora sponsor bulmakta zorlandıklarını belirten Sönmez “ 30 Temmuz Pazar günü, Elazığ’da yapılacak olan, Şehit Fethi Sekin altın kemer şampiyonasında üç tane sporcumuzla katılacağız ama maalesef sponsor bulamadığımızdan maddi yünden çok sıkıntılarımız oluyor, umarız değerli iş adamları ve kurumlarımız bize daha fazla destekçi çıkar ve ilçemizin tanıtımında daha fazla rol alırız” dedi

Sekiz ay içerisin de çalışarak Türkiye şampiyonu olan Elif Künç, Muay Thai sporuna olan merakını söyle anlattı “Komşumuz bu spora gidiyordu, bende eldivenlerini gördüm ve merak ettim. Sonra bir sınıflım Muay Thai kursuna gittiğini bana söyledi, Siverekte böyle bir kursun açıldığından haberim yoktu, öğrenir öğrenmez gelip kayıt oldum. Çok çalıştım ve Türkiye şampiyonu oldum. Bu şampiyonlukta başta hocam Hayati Sönmez olmak üzere annem ile babamın çok emekleri oldu” dedi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek-Hilvan Arası Kaza; 9 Aylık Bebek Hayatını Kaybetti
Siverek-Hilvan Arası Kaza; 9 Aylık Bebek Hayatını Kaybetti
Siverek'te Taşımalı Eğitim Öğrencilerine Yönelik Örnek Proje
Siverek'te Taşımalı Eğitim Öğrencilerine Yönelik Örnek Proje