Siverek'te Necmettin Yılmaz İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

PKK tarafından katledilen şehit öğretmen Necmettin yılmaz için Siverek STK Platformunca gıyabi cenaze namazından sonra basın açıklaması yapıldı.

Siverek'te Necmettin Yılmaz İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Advert

Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın görev yaptığı  Siverek ilçesine bağlı kırsal Çiftçibaşı Mahallesi'nden memleketi  Gümüşhane'ye giderken  Tunceli'de terör örgütü  PKK tarafından kaçırılıp şehit edilmesine sert tepkiler devam ediyor.  Siverek'te bir araya gelen vatandaşlar ve STK temsilcileri, Ulu Cami'de ikindi namazının ardından şehit öğretmen için gıyabi cenaze namazı kıldı. İlçe Müftüsü Burhan Barut tarafından şehit için edilen duanın ardından basın açıklaması yapıldı.

Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına açıklama yapan Eğitim Bir-Sen  Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, teröristlere ve destekçilerine lanet okudu. Aslanparçası "23 yaşındaki bir fidanı solduran, ailesine tarifi imkansız bir acı yaşatan ve ve naaşına dahi saygı göstermeyen alçaklara lanet olsun.

İnsan yaşamını hiçe sayan ve katliamlarla etrafına korku salmaya çalışan PKKlı teröristlere lanet olsun.

Necmettin’imizin katillerine lanet olsun!

İlçemize bağlı çiftçibaşı köyünde görev yapan Necmettin YILMAZ kardeşimiz, 16 haziranda memleketi Gümüşhane’ye dönerken, Tunceli Pülümür karayolunda yolu kesilmiş, aracı kurşunlanmış, yakılmış ve teröristlerce kaçırılmıştı. Olaydan hemen sonra onu kaçıran teröristler açıklama yapıp kardeşimize kıydıklarını belirtmişlerdi.

Sonraki günlerde ailesinin girişimleri sonucunda yaşıyor olabileceği ile ilgili çeşitli haberler duyduğumuzda vicdan sahibi herkes gibi bizler de sevinmiş ve umutlanmıştık.

Ancak 12 Temmuz günü Pülümür çayında bulunan naaşın kardeşimiz Necmettin YILMAZ’a ait olduğu kesinleşince günlerdir büyüttüğümüz umudumuz yerini derin bir üzüntüye bıraktı.

Necmettin Yılmaz, savunmasız insanlar karşısında vahşi cesaretiyle tanıdığımız PKK tarafından şehit edilmiştir. Öldürmekten başka bir şey bilmeyen bu insanlıktan nasipsiz güruh, konuşarak, paylaşarak kendisini insanlara bilgi taşımaya adamış öğretmenimize ancak kendi kalleşliğine yakışan bir alçaklıkla cevap vermiştir. Silahla konuşanlar, düşüncenin, ilim ve irfanın susmasını istemektedirler. Ama şu bilinmelidir ki, karanlık hiçbir zaman aydınlığa galebe çalmamıştır, çalmayacaktır. Necmettin öğretmenimizin ve nice şehit öğretmenlerimizin, yaşayarak hayata geçirdikleri idealleri ölmeyecek, her birimizin amacı olacaktır.

Yaşadığımız bu olay ne yazık ki ilk değildi. Varoluş gayesi ölmek ve öldürmek olan terör örgütü pkk, kardeşimizden sonra Lice’de bir baba ve oğlunu, Şırnak’ta da bir çobanı kaçırıp katletti.

Kardeşimizin katlinden sonra Tunceli’den yükselen bir sesle, Ali Rıza GÜDER’in cümleleriyle tekrar soruyoruz;

Daha hayatının baharında, annesiyle babasıyla yaşayacak bir ömrü olan 23 yaşındaki bu öğretmenden ne istediniz?

İşlediğiniz bu adi cinayetle siz, bu coğrafyada sadece gencecik bir insanı değil, insanlığı, vicdanı, haysiyeti, onuru da katlettiniz.

Gencecik bir insanı öldürüp suya atmak neyin nesidir? Sizin ölüye de mi saygınız yoktur? Ölmüş bir insanın son bir kez annesiyle babasıyla buluşmasına da mı saygınız yoktur? Bu zavallı öğretmene bir cenaze namazını da mı çok gördünüz? İki metre toprağı da mı çok gördünüz? Gencecik bir insanın naaşını suya atmak neyin nesidir?

Munzur dağının pir u pak suyunu bu adi cinayetle kirletmeye utanmadınız mı ?

Teröristlerin utanmayacağını ve acımızın tarifsiz olduğunu bir kez daha ifade ediyor ve Şehidimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabrı cemil niyaz ediyoruz.

Siverek sivil toplum kuruluşları platformu olarak şehidimizin isminin görev yaptığı okulda yaşatılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze çağrıda bulunuyoruz.

 Siverek STK Platformu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Motosiklette Koyun Var
Motosiklette Koyun Var