Siverek’te Nizami'nin İdamı Protesto Edildi

Siverek’te faaliyet gösteren İslami Sivil toplum Kuruluşları ile çok sayıda vatandaş Bangladeş'te Cemaat-i İslami lideri Motiur Rahman Nizami'nin idam edilmesini protesto etti.

Siverek’te Nizami'nin İdamı Protesto Edildi
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Ayvanat mahallesinde bulunan Abdulkadir Geylani Camisinde kılınan Cuma namazı ardından, cami avlusunda toplanan Sivil Toplum Kuruluşları üyeleri ile vatandaşlar, basın açıklamasından önce Rahman Nizami ile tüm İslam şehitleri için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Gurup adına basın açıklamasını okuyan Özgür Eğitim Sen Siverek Temsilcisi Murat Başaran ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin, hayır onlar diridirler. Ancak siz bunu bilmezsiniz’ Ayetini okuyarak, Motiur Rahman Nizami’nin Bangladeş'te Katil Hassina rejimi tarafından kurulan savaş suçları mahkemesinde 40 sene önceki uyduruk suçlamalar üzerinden idam edildiği’ söyledi. Başaran “Cemaat-i İslami hareketinin lideri Mutiur Rahman Nizami tıpkı Abdülkadir Molla, Gulam Azzam, Muhammed Kamaruzzaman ve Abdus Sobhan gibi idama mahkum edilerek şehid edildi”

‘Uygulanan vahşeti en ağır bir şekilde lanetlediklerini’ söyleyen Başaran: “Ancak yıllardır yaşanan benzer katliamlardan öğrendik ki; kınamak, lanetlemek protesto etmek yetmiyor, engellemiyor bu vahşeti.

Yıllarca Çeçenya’da, Bosna’da, Filistin’de, Irak’ta ve Suriye’de hep yaşanan zulümleri lanetledik ama ne yazık ki hiçbir zulmü fiili olarak durduramadık” dedi

Şehid Nizami’nin vasiyetinin gerçekleri yüzlerine vurduğunu söyleyen Başaran, kalabalığa Nizami’nin vasiyetini okudu

 “BEN GİDİYORUM...

Doğduğumda nikâhlandığım ve son nefes diye zaman tayin ettiğim buluşmaya gidiyorum. Korkmuyorum. Ardımda pişmanlıklarım var ama üzgün değilim. Kırgınım. Sözünü unutanlara, kardeşinin elini tutmayanlara, düşeni kaldırmayanlara, Allah için gözyaşlarını sakınanlara, resimlerimizi “layk” için kullanıp gördüklerini yaşanmamış kabul edenlere, zalimin yanında durup mazluma timsah gözyaşları dökenlere, kıyama kalkmayı kolay zannedip elindekini muhafaza etmek için bahane satanlara, alanlara kırgınım. Bu kırgınlıkla kavuşacağım Rabbime. Söyleyeceğim bunları.

Acıyı onlar çekiyor da size pay düşmeyecek mi zannediyorsunuz? Daha ilkokulda öğretmene şikâyet edilmekten korkanlar! Sizi Allah’a şikâyet etmeye gidiyoruz. Her yaptığınızı, her yapmadığınızı, her söylediğinizi, her sustuğunuzu, her gördüğünüzü, her gözünüzü kapadığınızı, her oturuşunuzu, her kalkmayışınızı bir bir not aldım. Her şeyi anlatacağım.     

“Müslümanlar etle tırnak gibi midir gerçekten? Sökülüyor tırnaklarımız. Etiniz acımıyor mu?”

               

 

 

Ben gidiyorum…

Ardımda bir fikir kalsın istiyorum. Zorla karşılaşınca ölüm korkusundan istikametini şaşıranlarla biz ölümden aynı şeyi anlamıyoruz. Bu bir imtihandı. Kolay olacağını söylemedi kimse. Sancısız olacağını, bedelsiz olacağını. Bu yola baş koymak, sonunda gerekirse bu uğurda o baştan vazgeçmek demekti. Bizim için karar aldıklarını zanneden ahmaklar var. Bu karar ancak göklerde alınmış olabilir. Siz kimsiniz ki..!

Kulunu razı etmek için Yaratıcıyı üzecek değiliz!

Ben gidiyorum…

Çeki düzen verin kendinize. Sıranın size de geleceğini unutmayın. Şehadetin şehid gibi yaşayanlara nasip olacağını, Allah’tan başkasına kul olunmayacağını hatırlayın her daim.

                Ben gidiyorum…

Dilerim bu gidiş size kim olduğunuzu hatırlatsın. Mazlumlar için ayağa kalkmanın bir yolunu bulmanızı sağlasın. İpler adedince baş istense, ama deseler ki bu bedel kıyam içindir, az kalır giden başlar! Boşuna terk etmez canımız bedenimizi. Mükâfatını O’ndan biliriz. Kalanlara ibret olmadığı üzer bizi…

                Size son sözlerim şudur;

“Her zaman batılın, zulmün ve haksızlığın karşısında ilmi mücadeleye devam edeceksiniz. Bir mümin asla Allah’tan ümidini kesmez. Hayatınızın sonuna kadar Allah yolunda bir gaye ile görevinizi sürdüreceksiniz. Batılın tüm tuzaklarına ilim yoluyla cevap vereceksiniz. Kadınlarımızın yetiştirilmesine ve ahlâk yoluna önem vereceksiniz. Cemaat-i İslami’de asla bir lider problemi yaşanmayacaktır. Durum ne kadar kötü olursa, o kadar iyi ve kaliteli liderler yetişecektir. Ben yaşlandım. Rabbim her an canımı alabilir. Ben şehit olarak Allah’ın huzuruna gitmek istiyorum. Benim şehadetim ile beraber değişim başlayacaktır. Halkım ve dünya Müslümanlarından dua istiyorum. Eğer dünyada bir daha görüşemezsek, cennette görüşeceğimizi ümit ediyorum inşallah."

                Son olarak ‘Şehidimizin vasiyetinin üzerine söylenecek tek bir kelime bulamadıklarını vurgulayarak. “Onun da bahsettiği gibi inşallah biz Müslümanlar da yattığımız bu uykudan uyanıp, tek millet olan küfrün karşısına tek yürek olarak çıkar ve dünyada yaşanan tüm zulümleri bitiririz” dedi

 

Siverek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek-Hilvan Arası Kaza; 9 Aylık Bebek Hayatını Kaybetti
Siverek-Hilvan Arası Kaza; 9 Aylık Bebek Hayatını Kaybetti
Siverek'te Taşımalı Eğitim Öğrencilerine Yönelik Örnek Proje
Siverek'te Taşımalı Eğitim Öğrencilerine Yönelik Örnek Proje