Siverek'te Okul bahçelerinde tuzlama çalışması yapıldı

Siverek Belediyesi kar yağışı nedeniyle gece boyunca teyakkuzda iken öte yandan sabaha karşı meydana gelen buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yaptı.

Siverek'te Okul bahçelerinde tuzlama çalışması yapıldı
Advert

Başlatılan çalışmalar kapsamında eğitim kurumlarına öncelik veren belediye ekipleri, okul bahçeleri ve çevresinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tuzlama yapıyor. Ekipler diğer yandan cadde ve sokaklarda tuzlama çalışmasına devam ederken, trafik akışında herhangi bir aksama olmadığı belirtildi.

 

Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Öncül, ekiplerin gece boyu mesai yaptıklarını söyledi. Gece hava sıcaklığının -10 dereceye düştüğü belirten Öncül, “Okul bahçelerinde buzlanma meydana gelince Siverek Belediyesi olarak çocuklarımızın, öğrencilerimizin can güvenliği ve herhangi bir yaralanma meydana gelmemesi için sabah erken saatlerinden itibaren tuzlama çalışmasına başladık. Tabii bu tuzlama çalışmasını sadece okul bahçelerinde yapmıyoruz, ekiplerimiz şuan diğer cadde ve sokaklarda çalışma yapıyor. Bunun yanı sıra kent merkezinde çalışmamızı bitirdiğimiz gibi kırsal mahallelerimizde de aynı çalışmayı yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

 

Okul yöneticileri başlatılan tuzlama çalışması için Siverek Belediyesine teşekkür etti.

Siverek Siverek haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet     2017-01-04 Bizde böyle bi tuzlama gerçekleşmedi Eskihan mahallesi i.ö.o
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi