Siverek’te Okul Taşıtlarının Denetimi Yapıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Siverek Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle okul taşıtlarında denetimler yapıldı.

Siverek’te Okul Taşıtlarının Denetimi Yapıldı
Advert

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Siverek Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle okul taşıtlarında denetimler yapıldı.

Öğrencilerin daha güvenli ve sağlıklı ortamlarda okullarına gidebilmeleri amacıyla yapılan denetimlerde, araçların; Emniyet kemeri, Rehber personeli, Sürücülerin yeterlilik belgesi, yolcu sayısı, araçlarda kamara sistemi, taşıtların arka camında bulunan ‘Dur’ işaretleri denetlendi. Yapılan denetimler sonucu araçların da eksiklikleri bulunan şoförlere cezai işlsem uygulandı.

Siverek Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu ‘Denetimlerin sürekli olacağını’ belirterek “Hiçbir şey bize evlatlarımızın sağlığı ve güvenliği kadar önemli değildir, bundan dolayı bugüne kadar sürekli taşıt sahiplerini, kurallara uyması konusunda uyardık. Bugünden sonra Trafik ekipleriyle birlikte denetlemelerimiz sonucu eksiklikleri bulunan veya yönetmeliğe uymayan sürücülere cezai işlem uygulamakta tereddüt etmeyeceğiz. Amacımız öğrencilerimizin daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda okullarına gidip, gelmesidir” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler