Siverek'te öldürülen polis için yürüyüş düzenlendi

Yürüyüşte PKK aleyhine slogan atıldı

Siverek'te öldürülen polis için yürüyüş düzenlendi
Advert

Siverek'te bir grup vatandaş Cuma namazı çıkışında Hürriyet caddesindeki Sulu Cami önünde toplanarak  23 Kasım akşamı kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından polis otosuna yapılan saldırı sonucu hayatını kaybeden polis memuru için yürüyüş düzenledi. 

Sulu Cami önünden, Cumhuriyet meydanına kadar yürüyen gurup 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' ' Siverek PKK'ya mezar olacak' ' Kana kan, dişe diş intikam' sloganları atarak tekbir getirdi 

Cumhuriyet meydanında gurup adına basın açıklamasını MHP Siverek ilçe başkanı Mustafa Fettahlı yaptı.

Fettahlı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "23 Kasım günü polislerimize karşı alçakça bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Saldırıda Serdal Toprak şehit olmuş, bir diğer polisimiz Sinan Şengül yaralı olarak kurtulmuştur. Bizler Siverekliler olarak bu kalleşçe saldırıyı kınıyor ve bu meydanda tek ses tek nefes olarak bildiriyoruz ki 'Şehitler ölmez vatan bölünmez.' Memleketimizde olan bu saldırıyı memleketimize yapılmış sayıyoruz, Siverek’in birliğini huzurunu bozmak isteyen şunu diyoruz hain tuzaklarınız kalleş planlarınız Siverek’te tutmayacaktır"

Grup açıklamanın ardından bir süre alkış çalarak olaysız bir şekilde dağıldı.

kaynak: siverekyenihaber.com

Siverek siverek haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler