Siverek'te Polisten Gazeteciye sert müdahale

ŞANLIURFA'nın Siverek İlçesinde polis ve vatandaş arasında meydana gelen kısa süreli kargaşa sırasında polis, öfkesini olayı görüntülemeye çalışan gazeteciden çıkardı.

Siverek'te Polisten Gazeteciye sert müdahale
Advert

İlçenin Hasan Çelebi mahallesi Suat Karataş caddesi üzerinde yaşanan asayiş olayını görüntülediği sırada Gazeteci Abdullah Lale polis tarafından engellenmeye çalışıldı, Lale'nin fotoğraf makinasına ait parasöley kapağını alan polis memuru gazetecinin motosiklet kaskının tekmeledi.

Görevi sadece haber olan gazeteciye yüzümü çekiyorsun diyerek tepki gösteren ve gazetecinin üzerine yürüyen öfkeli polis memurunu olay yerinde bulunan ekip arkadaşları sakinleştirdi.

Vatandaşımızın can ve mal güvenliği için çalışan ve her türlü fedakarlıkta bulunan polis ekiplerinin görevlerini yerine getirdiği gibi gecenin o saatinde habercilik görevini yaptığına dikkat çeken Lale; '' Polislerin sert tepkisiyle karşı karşı kaldım, olay yerinden belli bir mesafeden olayı görüntülemeye çalıştığım sırada haksız yere şiddete maruz kaldım. Polis memuru motosiklet kullanırken taktığım kaskımı tekmeleyerek kırdı, çekim yaptığım sırada fotoğraf makinemi tutarak çekim yapmamı engellediği sırada itip yere düşüren ve makinamın lens kapağına el koyan polis memurunun tepkisini ve nedenini hala anlamış değilim'' dedi. 

Gazeteci Lale daha sonra en kısa zamanda cumhuriyet savcılığına giderek söz konusu polis memuru hakkında şikayetçi olacağını belirtti.

Kaynak: siverekhaber

 

Siverek siverek haber siverek son haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Servan     0000-00-00 Sonuna kadar lütfen
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler