Siverek'te Satranç Turnuvası

Siverek Belediyesi tarafından düzenlenen turnuvaya vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi

Siverek'te Satranç Turnuvası
Advert

Siverek Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından Türkiye Satranç Federasyonu Şanlıurfa il temsilciliği ile İlçe Gençlik ve Spor müdürlüğü işbirliğiyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 21 – 22 Mayıs tarihleri arasında 3 kategori de Gençlik Haftası ödüllü Satranç Turnuvası Belediye Sosyal Tesisleri Cudipaşa Konağında düzenlendi.
                Turnuva Türkiye Satranç Federasyonu ile resmi olarak gerçekleştirildi. Turnuvada dereceye girecek olan Yıldızlar 7-14 yaş grubu, Gençler 15-18 yaş grubu ile Genel yetişkinler olarak 3 kategoride yarışan 400 oyuncu Türkiye Satranç Federasyonu resmi lisanslı oyuncusu olmaya hak kazandı.  

                İlçede ilk kez geniş kapsamlı bir turnuva düzenlediklerine dikkat çeken Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı turnuvayla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti “ 19 Mayıs Gençlik haftası nedeniyle belediyemiz 7-14 yaş gurubuna dâhil yıldızlar. 15-18 yaş gurubuna dâhil gençler ve yaş sınırı olmaksızın genel kategoride düzenlediği turnuva çok güzel ve çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu 2 gün  devam eden turnuvada ilk üçe girenlere çeşitli ödüller verildi.

Siverek Siverek Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler