Siverek’te ‘Z’ Kütüphaneleri Kuruluyor

İki okul zenginleştirilmiş kütüphanelere kavuştu

Siverek’te ‘Z’ Kütüphaneleri Kuruluyor
Advert

Siverek ilçesinde "Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında Şehit Öğretmen Cuma İbiş ile Halit Gülpınar ortaokullarında ‘Z kütüphane’ (Zenginleştirilmiş kütüphane) kuruldu.

İlçe kaymakamı Metin Demirel ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu ilçede ilk kez kurulan Z kütüphaneleri gezerek, okul idarecilerinden bilgi aldı.

İlçe Kaymakamı Demirel konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ İlçemizde ilk aşamada iki Z yani zenginleştirilmiş kütüphane çalışması başlatıldı ve şuan incelememizde bu çalışmalar bitmiş durumda, 2017-208 eğitim ve öğretimde öğrencilerimizin hizmetine girecekler. Zenginleştirilmiş kütüphane adı üzerinde olduğu gibi, zengin bir içeriğe sahip, nedir bunlar? Örneğin: Tamamen Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, öğrencilerimizin gönül rahatlığıyla okuyabilecekleri zengin kitap içeriği, öğrencilerimize internet imkânı ve nezih modern bir kâffe ortamında çalışma imkânlarını içeriyor. Bu kütüphaneler sayesinde öğrencilerimiz daha fazla okumaya zaman kazanacaktır. Kütüphanemizin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup