Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi

Siverek İlçesinde, Siverek Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından ‘Özel Eğitimde Farkındalığı Arttırma’ amacıyla ilçe merkezinde eğitim ve öğretim gören ortaokul öğrencilerine seminerler verdi.

Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Advert

Siverek İlçesinde, Siverek Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından ‘Özel Eğitimde Farkındalığı Arttırma’ amacıyla ilçe merkezinde eğitim ve öğretim gören ortaokul öğrencilerine seminerler verdi. Seminerler de öğrencilere normal öğrencilerin özel eğitim konusunda bilinçlenmeleri ve özel eğitim gerektiren öğrencilere ön yargı ile yaklaşmamalarını konusu işlendi. Seminer sonrasında uygulama merkezinde eğitim alan zihinsel engelliler tarafından kurulan müzik korosu, seminere katılan öğrencilere müzik etkinliği düzenledi. Müzik etkinliğinde zihinsel engelli çocuklar hem eğlendi ve hem de eğlendirdi.

Özel Eğitim ve Uygulama Merkezinde görev yapan Çiğdem Çavuş konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “İlçemizde özel eğitimde farkındalığı öğrencilere anlatmak amacıyla seminer çalışması gerçekleştirdik. Bu çalışmamız ilçe merkezinde bulunan 17 ortaokul gerçekleşti. Amacımız özel eğitim de farkındalığı yaratmaktır, diğer çocukların özel çocuklar karşısında davranışlarını değiştirmek, olumsuz davranışları olumluya çevirmektir. Bu çalışmamız sonunda olumlu veriler gördük. Bugünde Siverek Ortaokulunda son seminerimizi verdik ve seminer sonrasında, özel eğitim merkezinde okuyan öğrenciler tarafından kurulan müzik korusu çocuklara güzel bir müzik ziyafeti verdi. Çocuklar müzik etkinliğini çok beğendi ve hatta kendilerini tutamayıp halay çeken öğrencilerimiz bile oldu. Öğrencilerimiz hem eğlendi ve hem de eğlendirdi”

6. sınıf öğrencisi Burak Genger etkinlikten memnuniyetini dile getirerek “ Bugün engelli kardeşlerimiz okullumuza gelerek, hem bizi bilgilendirdiler ve hem de çok eğlendirdiler. Burada daha iyi anladık ki engelli kardeşlerimiz aslında hiç kimseden ayrı değildir. Sonra dans ettik, halaya durduk, çok güzel bir etkilik oldu ve çok eğlendik, bunu gerçekleştiren kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler