Siverek’ten Halep’e yardım

Davet ve Kardeşlik Vakfınca ‘Kış üşütür, kardeşlik ısıtır’ kampanyası kapsamında toplanan 3 TIR yardım malzemesi Halep’e gönderildi.

Siverek’ten Halep’e yardım
Advert

Suriye Halep’te yaşanan yoğun çatışmaların ardından kentten tahliye edilen sivillerin kış şartlarında zor günler geçirmesi üzerine Davet ve Kardeşlik Vakfı temsilcisi Siverek-Der tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

 

Kampanya kapsamında toplanan 56 ton un, 2265 battaniye, 90 torba muhtelif gıda maddesi, 35 teneke yağ kamyonlarla düzenlenen törenle Halep’e gönderildi.

 

Eski ilçe otogarında düzenlenen uğurlama töreninde basın açıklaması yapan Siverek-Der yöneticisi Hacı Hatipoğlu şunları kaydetti: “Siverek-Der olarak, yüz yılı aşkındır bölgemizde yaşanan acının sona ermesi, akan gözyaşının dinmesi, annelerin feryadının son bulması, yetim, yoksul ve ezilmiş insanımızın umudu olmayı bir ilke edindik.  Yaptığımız ve yapacağımız yardım faaliyetlerinde mağdura kimliğini, mazluma dinini sormamayı ilke edinerek özgür bir dünyanın tesisi için adaletin ve insanca yaşamın gerçekleşmesini hedefleyerek yola çıktık. Geçmişte yaptıklarımız bunun ispatıdır. Özgürlüğün esaret, adaletin zulümle sıkça yer değiştirdiği dünyamızda bu sorumluluğun mutlaka yerine getirilmesi gerekirdi. Siverek Derneği olarak diğer kardeş dernek ve vakıflarla beraber bu sorumluluğu yerine getirmek ve umudu canlı tutmak için çalışmalarımızı bundan sonra siz değerli Siverekli kardeşlerimizin katkılarıyla yoğunlaştırarak devam ettireceğiz.”

Yapılan duanın ardından TIR yardımları Halep’e doğru yola çıktı.

sivereksonhaber

Siverek son haber Siverek haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi