Sokağa çıkma yasakları bir çok il ve ilçede sürüyor

Sokağa çıkma yasaklarının sürdüğü Silopi, Cizre, Sur, Nusaybin ve Dargeçit’te çatışmalar sürüyor. Ölüm haberleri de gelmeye devam ediyor.

Sokağa çıkma yasakları bir çok il ve ilçede sürüyor
Advert

Şırnak

Şırnak’ın Silopi ve Cizre ilçelerinde yasak 7’inci gününde girdi. Silopi’nin Nuh Mahallesin’de evleri taranan 11 çocuk annesi Taybet İnan ve 6 çocuk babası Yusuf İnan öldü. Her iki kişi de hastaneye kaldırılamadığı için hayatını kaybetti. İlçede sabah saatlerinden bu yana yoğun çatışmalar yaşanıyor.

Şırnak’ta yasağın uygulandığı bir diğer yer, Cizre. Nur Mahallesi’nde de Güler Yanalak isminde 8 aylık hamile bir kadın ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Müdahalelere rağmen Yanalak’ın bebeği hayatını kaybetti. Cudi Mahallesi’nde de açılan ateş sonucu 40 yaşlarındaki Zeynep Yılmaz öldürüldü, aynı mahallede 2 aylık Yusuf Soslu yaralandı.

Nusaybin

Nusaybin ilçesinde yasağın olmadığı Gırnavas Mahallesi’nde yaşayan 4 çocuk annesi 39 yaşındaki Emire Gök öldürüldü. Cenazesi Nusaybin Devlet Hastanesi’nde olan Gök, otopsi için Mardin Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Nusaybin’in 4 mahallesindeki sokağa çıkma yasağı 7’inci gününde. Çatışma sesleri burada da yoğun. İlçedekiler tepkilerini gürültü eylemi yaparak gösteriyor.

Dargeçit

Mardin’in Dargeçit ilçesinde de yasak 10’uncu gününde. Safa Mahallesi’ne yönelik yoğun top atışları var. İlçede 6 gündür elektrik ve su yok.

Sur

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde de sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Yasağın olmadığı mahallelerde sabah saatlerinde polis baskını vardı. Top atışlarının da devam ettiği ilçede özellikle gece saatlerinde çatışmalar şiddetleniyor. Dağkapı Meydanı’ndaki polis ablukası da hala sürüyor.

Nerinaazad

Kürdistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler