Tüm belediyeler denetlenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin istişare toplantısında yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin istişare toplantısında yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilecek olan müfettişlerin tüm belediyelerde denetim yapacağını açıkladı.

Tüm belediyeler denetlenecek
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, imar uygulamaları ile ilgili olarak tüm belediyelere İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş gönderileceğini ve teftiş operasyonu başlatılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da imar kirliliğinden yakınarak, "Biz bu şehre ihanet ettik, hâlâ da ediyoruz" diyen, partisinin istişare toplantısında iktidar-muhalefet ayırmaksızın belediyelerin imar uygulamalarına dönük büyük bir teftiş operasyonu başlatacaklarını belirtti.  AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda Erdoğan'ın başkanlığında bazı bakanlar, parti yöneticileri, milletvekilleri, il yöneticileri ve ilçe belediye başkanlarının katıldığı istişare toplantısı gerçekleştirildi. 3.5 saat süren toplantıda ilçe belediye başkanları çözüm beklentilerini aktardı.

'TÜM BELEDİYELER DENETLENECEK'

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, Erdoğan, imar uygulamalarıyla ilgili tüm belediyelere İçişleri Bakanlığı'nın müfettiş göndereceğini söyledi. Teftişte iktidar-muhalefet ayrımı yapmayacaklarını belirten Erdoğan, "Kesinlikle yasalara uymayan, kayırma gibi bir durum varsa gereken yapılacak. Bunlara müsaade etmeyiz. Belediyelere aktarılan payların kullanımı vesaire, hepsine bakılacak" dedi.

2019 yerel seçimlerini işaret eden Erdoğan, "İşimiz çok zor arkadaşlar. Bireysel çekişmeleri bir tarafa bırakın, ne yapacaksak birlikte yapacağız" mesajı verdi. Erdoğan, "Herkes üzerine düşen görevi fazlasıyla yapmalı. Sadece hizmet odaklı değil, birebir vatandaşın kapısına gidelim. Bireysel taleplere de odaklanalım. Vatandaşın gönlüne dokunacak şekilde çalışacağız" ifadelerini kullandı.

'GÖZLER SİVEREK BELEDİESİNDE'

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın Belediyelerin denetleneceği açıklamasının ardından, 3,5 yıldır Siverek Belediyesi tarafından mağdur edilen halkın gözü, belediyeye çevrildi. AK Parti oylarıyla başa gelip, AK Parti Belediyeciliği ile hiç alakası olmayan uygulamalarla halkın tepkisini çeken, Siverek Belediyesi, yapılacak denetimlerde sınıfta kalacağı belirtiliyor. Siverek'te AK Parti için Belediyeye oy veren vatandaşlar  'Belediyenin yaptığı yanlış uygulamalar yüzünden partiden soğuduklarını, bu gidişat böyle devam ederse, 2019 yerel ve genel seçimlerinde oylarda büyük bir düşüş görüleceğini' vurguluyorlar.

3.5 YIL İÇİNDE SİVEREK'E NE YAPILDI?

AK Parti genel merkezi tarafından belediyelerin denetlemesiyle beraber, halk arasında anketlerin de yapılacağı belirtiliyor. Siverek esnafı ile vatandaşlar, 'kendi görüşlerine başvurulduğu zaman Siverek Belediyesinin 3,5 yıl içerisinde ilçeye hizmet adına hiç bir şey katmadığını belirteceklerini' söylüyorlar.

İsminin verilmesini istemeyen Cumhuriyet Caddesi esnaflarından bir vatandaş " Biz Siverekliler yıllardır, alt yapı alt yapı denerek kandırılıyoruz, gelen başkan alt yapıyı yapıyor, onun yerini alanda yine onun yaptığı alt yapıyı bozup başka bir alt yapı yapıyor. Bizler bir türlü bu alt yapıdan kurtulamadık. Her il ve ilçe yıllardır bu sorunu çözmüş ve artık halkın yaşam koşullarını rahatlatacak, sosyal ve sportif alanlar açıyor, ama Siverek'te bu konuda hiç bir şey yok. Bizler AK Parti Belediyeciliği ilçemize gelecek diye oy verdik ama maalesef, bin pişman olduk. AK Parti Belediyeciliği değil aile belediyeciği olmuş durumda" dedi

Kaynak: Samsunhaber

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup