Türk Eğitim Sen'den Yıl Sonu Mesajı

Siverek Türk Eğitim Sen Temsilciliği 2015-2016 Eğitim ve öğretim yıl sonu dolaysıyla bir mesaj yayımladı

Türk Eğitim Sen'den Yıl Sonu Mesajı
Advert

17 Haziran 2016 tarihinde 2015-2016 Eğitim ve öğretim yılının son bulmasıyla beraber Siverek ilçesinde 74 Bin 100 öğrenci karnelerini alarak, yaz tatiline girdi. 2015-2016 Eğitim ve öğretimin yılının son bulması münasebetiyle Türk Eğitim Sen Siverek Temsilciliği adına Mehmet Şengönül tarafından bir mesaj yayımlandı, mesajda ' bir yıla aşkın yapılan Eğitim ve öğretimden sonra her ne kadar öğrencilere karne verilmiş olsa da öğretmenler, idareciler, milli eğitim müdürlükleri gibi tüm eğitim çalışanları bu yılı analiz edip kendisine karne vermeli' denilerek şunlara yer verildi. "Önümüzdeki yıllarda görmek istediğimiz en büyük uygulama öğretmen istihdamının planlı bir şekilde yürütülmesidir. Dileriz ki öğrenci okula geldiği ilk günden itibaren son güne kadar aynı öğretmenle hiçbir dersi boş geçmeden bir yılı tamamlayabilsin" 

Eğitimde sorunların büyük olduğu ve bu sorunların başında da taşıma geldiği' belirtilen açıklama da" Okul idarecileri taşımalarla Milli Eğitim Müdürlükleri arasında kalmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüklerinin taşıma konusunda idarecilere destek olması ve taşıma şoförlerine karşı net bir duruş sergilemesi gerekmektedir. Okul müdürlerini taşıma şoförleri ve müteahhit ile karşı karşıya getirmeden haksız kazanç elde etmek isteyenlerin sıkı bir şekilde denetlendiği bir politika uygulanmalıdır

Adaletin sağlanabilmesi için Milli Eğitim Müdürlükleri merkez trafik polisi ve jandarma trafik ekipleri ile sıkı bir iletişim halinde olup denetimleri artırmalıdır" 

okullarda dağıtılan yemeklerin hijyen açısından uygun olunmadığı yemek şirketlerinin kar amaçları güttüğünden öğrencilerin sağlığının tehlikede olduğu' belirtilen açıklamada "Yemek şirketlerinin kar amacı gütmekten çok çocuklarımızın sağlığını korumak amacıyla çalışması gerekmektedir. Bu konuda şirketlerin iyi seçilmesi ve yıl içinde yemeklerin denetiminin çok sıkı yapılması gerekmektedir.

Eğitim öğretim hizmetlerinin hangi kademesinde görev yaparsak yapalım bilmeliyiz ki bizim işimizin hammaddesi “İnsandır”dır. Çocuklarımızın kendini her yönden geliştirmesi bizim çalışmalarımızla ilgilidir. Yapacağımız bir hata bir insanın hayatını olumsuz yönde etkileyebilir ya da yapılan doğru çalışmalarla bir sürü öğrencimiz hayallerini yaşayan bir birey haline gelebilir.


Biz Siverek Türk Eğitim Sen ailesi olarak dönem içinde eğitim öğretim sorunlarının takipçisi olarak elimizden gelen desteği öğretmenlerimize vermeye çalıştık. Yaptığımız projelerle dostluk ve kardeşliği pekiştirmeyi amaçladık. Önümüzdeki dönemlerde de çalışmalarımıza tüm inancımızla devam edeceğiz. 

Siverek Türk Eğitim Sen ailesi olarak bu eğitim öğretim dönemine emeği geçen başta Kaymakamımız Dr. Vural Karagül olmak üzere, Milli Eğitim Müdürlüğüne, okul idarecilerimize ve değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Umarız ki önümüzdeki yıllarda “Eğitim” in bir “Vicdan” işi olduğunu bilen dostlarımız çoğalır ve güzel bir geleceğin temellerini atacak olan eğitimciler olarak tek yürek olup nice başarılara imza atarız. Sevgi ve saygılarımızla 

Siverek Türk Eğitim Sen Temsilciliği

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi