Urfa'da tüm Newroz kutlamaları yasaklandı

Şanlıurfa Valiliği Newroz kutlamaları kapsamında yapılması beklenen tüm etkinlikleri yasakladığını duyurdu

Urfa'da tüm Newroz kutlamaları yasaklandı
Advert

Şanlıurfa Valiliği Newroz kutlamaları kapsamında yapılması beklenen tüm etkinlikleri yasakladığını duyurdu. Valilik sadece 21 mart pazartesi günü valiliğin miting alanı olarak belirlediği paşabağı miting alanının kullanılacağını açıkladı. 


Şanlıurfa Valiliği Newroz kutlamaları kapsamında yapılması beklenen tüm etkinlikleri yasakladığını yazılı açıklama ile duyurdu.yapılan açıklamada;

 

“Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemlerin gerçekleştirilmesi durumunda meydana gelebilecek istenmeyen olayların engellenebilmesi için, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesine ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden diğer illerden katılımlarla birlikte "21 Mart Nevruz Kutlaması" kapsamında yapılması muhtemel her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinlikler 17-18-19-20 Mart 2016 tarihlerinde Şanlıurfa İl merkezi ve tüm ilçelerde yasaklanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

 

Öte yandan Valilik, Newroz kutlaması kapsamında 21 Mart 2016 Pazartesi günü düzenlenecek tüm etkinliklerin 09:00-17:00 saatleri arasında İl merkezinde olan ve Valiliğin miting alanı olarak belirlediği Paşabağı miting alanında düzenlenebileceğini duyurdu.

 

Açıklamada, Valilik ilçelerdeki kutlamalara ilişkin Paşabağı miting alanı dışında ve tüm ilçelerde Newroz Kutlaması kapsamında yapılması planlanan tüm etkinlikler yasaklandığını duyurdu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı