Uygulamalı Bilimler Fakültesi Bu Yıl Öğrenci Alacak

"Uygulamalı Bilimler" fakültesi için toplantı düzenlendi.

Uygulamalı Bilimler Fakültesi Bu Yıl Öğrenci Alacak
Advert

Siverek ilçesinde yapılması planlanan “Uygulamalı Bilimler” fakültesi için toplantı düzenlendi. Harran Üniversitesi (HRÜ) Rektörlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıda, Siverek Kaymakamı Vural Karagül, AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik ve Karacadağ Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Nuri Konca, HRÜ Rektörü Ramazan Taşaltın ile bir araya gelerek fakülteyle ilgili yürütülen çalışmaları görüştü.

Rektör Taşaltın, yaptığı açıklamada, Siverek’te açılması planlanan fakülte için Eylül ayında ek kontenjandan öğrenci almaya başlayacaklarını söyledi. Fakülte için yoğun çalışmalar yürüttüklerini belirten Taşaltın, şöyle konuştu:

“Bu konuda yoğun çalışmaları olan kaymakamımız ve dernek başkanımıza teşekkür ediyorum. Siverekliler’den beklentimiz, gelecek olan öğretim görevlilerimize sahip çıkın. Sahip çıkın ki, Siverek’i cazibe merkezi haline getirelim. Görev süreleri sona eren öğretim görevlilerimiz, ‘keşke birkaç yıl daha kalsaydım’ diyerek ayrılsınlar. Siverek, zengin bir kent. El birliğiyle hep beraber fakültemizi kalkındırmaya çalışalım.”

Desteklerinden dolayı Taşaltın’a teşekkür eden Dr. Kaymakam Karagül ise, fakültenin Eylül ayına yetişmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Karacadağ Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Derneği Başkanı Dr. Mehmet Nuri Konca, “Derneğimiz daha çok yeni. Fakültenin bir an önce kurulması için çok sayıda ziyaret gerçekleştirdik. Nihai sonuç için bugün Rektörümüz ile bir araya geldik ve sağolsun talebimizi olumlu karşıladı. İlgi ve alakasından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, “Bir süre önce yine Sayın Kaymakamımızla fakültemizin fiili anlamda açılması için Rektörümüzle bir görüşme gerçekleştirmiştik. Sayın Rektörümüzün fakültenin güçlendirilmesiyle ilgili bazı şartları vardı. Sayın Kaymakamımız, dernek başkanımız ve STK temsilcilerimiz ile birlikte öğretim üyelerinin bulma noktasındaki çabamızı nihayetlendirerek Rektör beye sunduk. Rektörümüz bu birlik ve beraberliğimiz görünce fakültenin bir an önce ek kontenjanla açılmasıyla ilgili kendisi söz verdiler. Bu noktada Rektörümüze, Yardımcısına ve Genel Sekterime minnet ve şükranlarımı iletiyorum. Siverek için bir dönüm noktası olacağı inancındayım. Birlik ve beraberliğimizin tezahürünü bugün burada bir kez daha gördük. Fakültenin tekrardan memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 2 saat süren görüşme Rektörlük binası önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Geçen yıl AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, YÖK üyesi Mehmet Emin Yılmaz ile Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın girişimleriyle Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından Uygulamalı Bilimler Fakültesinin kurulma kararı alınmıştı.

Kaynak: sivereksonhaber

Siverek Siverk haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Motosiklette Koyun Var
Motosiklette Koyun Var