Viranşehirde vatandaşların elektrik protestoları

Dicle EDAŞ’ın kırsal alanlara elektrik kesintisi uygulamasının ardından Elektrik kesintilerini protestolar başladı.

Viranşehirde vatandaşların elektrik protestoları
Advert

Dicle EDAŞ’ın kırsal alanlara elektrik kesintisi uygulamasının ardından Elektrik kesintilerini protestolar başladı. İlçe merkezi Mardin yolunda bulunan trafo merkezinde, Kırlık kırsalındaki trafo merkezinde ve dağ yanı trafo merkezinde elektrik kesintileri protesto edildi.

Vatandaşlar yapılan kesintilere isyan ederek, uygulamanın derhal son bulmasını istedi.  Oturma eylemi yapan ipek yolunu zaman zaman trafiğe kapattı. Güvenlik önlemlerinin alındığı eylemlerde güvenlik güçleri yolun trafiğe kapatılmaması için önlemlerini artırdı.

BAŞKAN EKİNCİ VATANATAŞLARI SAĞDUYUYA DAVET ETTİ

Eylemler devam ederken Viranşehir Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, çiftçileri sağduyuya davet ederek, sorunu konuşarak çözeceklerini söyledi. Ekinci, çiftçilerin rahat olmasını ve demokratik haklarını arayacaklarını belirtti. Çiftçilerin büyük bir haksızlığa uğradığını belirten Ekinci: “Biz kırmak, dökmek taraftarı değiliz. İşi diyalogla çözeceğiz. Yetkililer ile görüşeceğiz. Kaymakamımız ile görüşeceğiz. Milletvekillerimiz ile görüşeceğiz. Jandarma, polis bizim gibidir. Onlar da emir kuludur.” Diye konuştu.

kaynak:Viransehirgundemi

Viranşehir haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler