YDG-H’den ‘hendek’ açıklaması

YDG-H, bölgedeki hendeklerin kapatılması çağrılarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu kadar saldırının gerçekleştiği bir dönemde bu çağrıların hiç bir siyasal değeri yoktur,” dedi.

YDG-H’den ‘hendek’ açıklaması
Advert

Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi (YDG-H), hendeklerin kapatılması yönündeki çağrılara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Fırat Haber Ajansı’nda yer alan habere göre; yapılan açıklamada, bölgedeki ilçelerde kazılan hendeklerin kapatılmayacağı belirtilirken, “alanları boşaltmama” çağrısı yapıldı.

Açıklamada, söz konusu çağrılar için, “Şunu belirtmek isteriz ki bu kadar saldırının gerçekleştiği bir dönemde bu çağrıların hiçbir siyasal değeri yoktur,” denildi.

YDG-H, sivil yerleşim alanlarına saldırıldığı ve bölgenin insansızlaştırılmak istendiğini savunduğu açıklamasında, “Herkes bilmelidir ki hendeklerin kapatılmasını istemek, Kürt gençliğine ‘kendini sömürgeci Türk devletine teslim et’ demek anlamına gelmektedir,” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “halkın özgür iradesi tanınıncaya kadar direnişin yükselerek süreceği” belirtildi.

 
Sur Hendek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İsmail     0000-00-00 Aferin size devam edin Kürtlere zulmetmeye. Devletin 100 yildir uyguladiği zulum azdi üstünü siz tamamliyorsunuz.Eskiden Kürt olduğumuz için türk devlet akli bize zulmediyordu şimdi ise daha acı bir şekilde kürt olduğunu ve kürtlerin haklari için mücadele verdiğini söyleyenler bize zülmediyor.ikincisi daha çok aci veriyor
Ali     2015-12-14 O kadar yutseversinizki isminiz türkçe ve yine okadar yurtseversinizki kürt halkına eziyet ediyorsunuz,ekonomisini batırdınız işyerini kapattırdınız, madem o kadar yurtseversiniz gidin diyarbekir,mardin veya Van'ın büyükşehir beldiyelerinin önüne hendekler kazınki tc giremesin oralara veya gidin demirtaşın kışanakın figenin oturduğu mahallelere hendekler kazın. Aklınıza yuh
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek-Hilvan Arası Kaza; 9 Aylık Bebek Hayatını Kaybetti
Siverek-Hilvan Arası Kaza; 9 Aylık Bebek Hayatını Kaybetti
Siverek'te Taşımalı Eğitim Öğrencilerine Yönelik Örnek Proje
Siverek'te Taşımalı Eğitim Öğrencilerine Yönelik Örnek Proje