YNK: Bağımsızlıkta anlaştık!

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Politbüro Sorumlusu Mele Bahtiyar, partisinin bağımsız Kürdistan referandumu konusunda Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve diğer partilerle anlaştığını açıkladı.

YNK: Bağımsızlıkta anlaştık!
Advert

 

Erbil (Rûdaw) – PUK Medya’da yer alan habere göre, KYB ve KDP’nin bağımsız Kürdistan referandumu konusunda anlaştıkları beliritildi.

Haberde, Mele Bahtiyar’ın Fransa’nın başkenti Paris’te, üst düzey Fransız temsilcileriyle yaptığı bir toplantıda, Ortadoğu’da nasyonalist devletlerin, din devletlerinin bölgede kırıldığını söyledi.

Mele Bahtiyar ayrıca, demokrasinin alternafi olarak görülen “sol” ve “sağ” idelojilerin de yenildiğine dair görüşüne yer verdi.

Irak ve Kürdistan Bölgesi’nde yaşananlara ilişkin ise KYB’li yetkili, “Eğer Irak demokratik ve federal bir devlet, anayasayı uygulayarak da halkın şiddete maruz kalmasını önlediği taktirde, Kürtler olarak Irak’la herhangi bir sorunumuz kalmaz. Ancak her geçen yıl durum daha kötüye gidiyor ise Kürtler’in referandum yapma hakkı da vardır” denildi.

Mele Bahtiyar, “Partimiz, referendum konusunda KDP ve diğer siyasi partilerle anlaştı.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup