Yol Kenarlarında Satılan Organik Ürünler İlgi Görüyor

Kendi yetiştirdikleri ürünlerini yol kenarında satıyorlar

Yol Kenarlarında Satılan Organik Ürünler İlgi Görüyor
Advert

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde geçimini tarlalardan sağlayan vatandaşlar, yaz mevsiminin girmesiyle beraber, yaz mevsimin de yetişen sebze ve meyveleri yol kenarlarında kurdukları derme çatma tezgâhlarda satıyor.

Taze ve organik olan ürünler yoldan geçen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken, özelikle batı illerine giden yolcular yol kenarında satılan ürünlerden hem kendileri ve hemde dost ve çevrelerine götürüyor. Yol kenarlarında satılan ürünler organik olmasına rağmen fiyatlarının uygun olması, bu ürünlere rağbeti daha da fazlalaştırıyor. Domates kilosu 1 Lirayken, kasası 10 liraya, kırmızı biber 1.5, patlıcan 1 ve yeni çıkan kış kavunun kilosu da 1 liradan satılıyor.

Yaptıkları işin hiç kolay olmadığını belirten satıcı Musa Acar “İlkbahardan bu yana bu ürünleri yetiştirmek için çalışıyoruz, birkaç ay çalışmadan sonra bu ürünler yetişiyor, yetiştiği zamanda maalesef fiyatları düşüyor ve bazen maliyeti dahi kurtarmıyor, bundan dolayı yol kenarında kurduğumuz çadırlarda yetiştirdiğimiz ürünleri satmaya çalışıyoruz. Ortalama günde 15-20 kasa domates satışımız oluyor. ” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler