Zabıta Denetimlerinde Kaçak Et Ele Geçirildi

Yapılan denetimlerde iki ayrı iş yerinde 30 kilo kaçak kesilmiş ete el konuldu

Zabıta Denetimlerinde Kaçak Et Ele Geçirildi
Advert

Siverek Belediyesi zabıta ekipleri ilçede gıda maddeleri üretimini ve satışını yapan esnafları denetlemeye devam ediyor.

    Belediye zabıta ekipleri ilçede bulunan kasaplar pazarı ile kentin muhtelif yerlerinde bulunan kasap esnaflara ait iş yerlerinde denetim yaptı.

      Zabıta ekiplerinin denetimleri sırasında iki farklı iş yerinde toplamda 30 kilo kaçak kesilmiş ete el konuldu. El konulan etlerin şehir çöplüğünde imha edileceği belirtilirken mühürsüz ve kokuşmuş et satan iki esnaf hakkında tutanak tutularak yasal işlem başlatıldı.

     Halkın sağlığının kendi sağlıkları kadar önemli olduğuna dikkat çeken Belediye Başkan yardımcısı Hasan Baydilli yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Belediye  zabıta ekiplerimizce ilçemizde  faaliyette bulunan   kasap ve et satışı yapan    iş yerlerine zabıta ekiplerimiz  denetimlerde bulundu.Bu denetlemeler sonucunda maalesef, bazı kasaplarda  hijyeni koşullar olmayan iş yerlerinin yanı sıra  bazı iş yerlerinde  de kaçak, kesilmiş ve kokuşmuş etlere rastlanmış bu etlere  el  konulmuş, el konulan kaçak etler  imha edilerek, kaçak et satışı yapan iş yerleri  hakkında   yasal işlem başlatılmıştır.Denetimlerin amacı  insanlarımızın sağlığıyla  oynayanlara fırsat vermemektir. Miadı geçmiş  ve mühürsüz etlerin satışının önüne   geçmektir. Denetimlerimiz  ilçe genelinde  devam edecek” dedi.

Siverek Siverek son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yanliş kontrol     2017-01-17 bu nasıl bir kontol barı kontol eden görevli sigara içmeden kontrol etseydi. onlar önce ona dikkat etsinler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler