Zabıtadan Fırınlara Denetim

Siverek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede bulunan yaklaşık 200 fırında Hijyen ve gramaj denetimlerine başladı.

Zabıtadan Fırınlara Denetim
Advert

Zabıta Müdürlüğüne bağlı 3 ayrı ekip 15 zabıta ekibiyle yapılan denetimler sonucu,  bu işyerlerin hijyen kurallarına ve ekmek gramajlarına uyup, uyulmadığı kontrol edildi. İlçe merkezinde bulunan yaklaşık 200 fırında yapılan denetimler sonucu cezai işlem gerçekleştirilecek her hangi bir olumsuzluğa rastlanmazken, bazı işyeri sahipleri hijyene daha fazla önem göstermeleri konusunda uyarıldı.

                Denetimlerin halkın sağlığına yönelik düzenli olarak yapıldığını aktaran Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli şunları kaydetti.’’zabıta müdürlüğü olarak ilçe genlinde bulunan yaklaşık 200 fırında denetimlere başladık. Bu amaçla halkın sağlığını tehlikeye atarak sağlıksız ve hijyen koşullarına uymayarak işletmeciliğini sürdüren fırınlarda düzenli olarak denetimler yapıyoruz. 3 ekiple birlikte fırınlarda sağlık koşullarına uymayan, gramaj eksikliği görülen fırınlara cezai işlem uygulanacaktır. Denetimlerimizde şuana kadar her hangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadı, aksi takdirde uyarılara uymayan fırınlarda her türlü gerekli yasal işlem başlatılacaktır’’dedi.

Siverek Siverek Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Motosiklette Koyun Var
Motosiklette Koyun Var