SİYASET, ZULÜM, MAZLUM, MENFAAT VE UNUTMAMAK
Osman AYATA

SİYASET, ZULÜM, MAZLUM, MENFAAT VE UNUTMAMAK

Sayın Cumhurbaşkan’ı Recep Tayyip Erdoğan’ın İmam hatipler’e ve mesleki liselere uygulanan kat sayı formlünü kaldrıması, hak noktasında güzel gelişmeydi. Ayrıca kapatılan İmam Hatip orta kısımlarının tekrar eğitime açılması hakeza aynı güzellikte bir gelişmeydi. Yıllarca yapılan haksızlığın ortadan kaldırılması ve bertaraf edilmesi pozitifseldi. O gün bazı eller haksızlığa taraf olarak havaya kaldırılırken, bu gün ise aynı şekilde bazı eller haksızlığın ve zulmün ilğası için havaya kalkıyor. Bu tür şeyler bugünler ve yarınlar için güzel şeyler, dünün zulümleri ve haksızlıkları bu gün için helak ediliyor. Yarınlara zalim değilde, adil olarak giriş yapıyoruz. Ne idi İmam Hatiplere karşı çekememezlik? O gün İmam Hatip ve baş örtüsüne karşı olan çekememezliği daha iyi anlayabilmek için o gün yazılanlara bir göz atalım.

 


O günün Başbakanı Mesut Yılmaz şöyle diyordu. Tarih 17 Ağustos 1997, Yer Hacı Bektaş; “Sayın Ecevit ile beraber Hacı Bektaş-ı Veli’ye ve onu sevenlere de bir armağan getirelim istedik. İşte bu armağan, Sekiz Yıllık Kesintisiz Zorunlu Temel Eğitim Kanunu’dur. Yasanın çıkmasıyla Hacı Bektaşı Veli’yi anma tarihinin aynı güne rastlaması kaderin mutlu bir cilvesidir,” diyordu. Mesut Yılmaz. Ahmet Taşgetiren, 19 Ağustos 1997 tarihli Yeni Şafak Gazetesinde, “Alevilik resmi devlet mezhebi haline mi geliyor?” diye sormadan edemiyordu.

 


25 Mart 1997’de Akit Gazetesi şöyle bir başlık atıyordu; “İşte Laik Faşizm.” Akit, manşetin altında “8 yıllıkkesintisiz eğitim entrikası ile İslami eğitim engellenmek isteniyor” diyordu. Bir başka yazısında Ahmet Taşgetiren şöyle diyordu: “Şu an İmam Hatipler üzerine müthiş bir abanma var. Öyle anlaşılıyor ki, sistemin güç odakları, İmam Hatiplerin ipini de bu dönemde çekmeyi planlamaktadır. Kesintisiz 8 yıllık ilköğretimle orta kısmı katletmek ve dolaysıyla bu okullara öğrenci akışını durdurmak ve paralel olarak İmam Hatiplerin üniversiteye gidişini engellemek…

 


Dönemin DYP Bartın Milletvekili Köksal Toptan şöyle diyordu. “İlköğretimin sekiz yıla çıkarılması ile başka bir hedef tutturulmak isteniyorsa, bu açık açık ortaya konmalıdır. Perdenin arkasında vurulmak istenen yumruk, İmam Hatip liselerinin orta kısmını kaşldırmanın ve Kur’an kurslarının kapatılmasıdır. ” Milliyet Gazetesinden Metin Toker, 29 Temuz 1997 tarihli yazısının başlığını “Cumhuriyetin Temelindeki Harç, Laikliktir” atıyordu.

 


O gün zulme yandaş olarak İmam Hatip Orta Kısımları ve Kur’an Kurslarının kapatılması için el kaldıranlar, bu gün neredeler? O günün zalimleri Yüce Allah’ın dilemesiyle ve İslam Milletinin sillesiyle helak oldular. Ancak birkaç zat müstesna . Onlar zilletleriyle, arsızlıklarıyla ve ihanetleriyle beraber rezilliklerine rezillik katıyorlar. Maalesef o gün bir çok bedeller vererek, bu günlere gelen Ak Parti , bu zilletli ve yanardönerleri içerisinde barındırıyor. O gün zalim olarak el kaldıranlar arasında bu gün için mecliste olan Şanlıurfa Milletvekilide var.

 


Selam ve dua ile…

 

Osman AYATA ebufirdevs@hotmail.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler