Özgecanımız…
VURAL KALMAN

Özgecanımız…

Ölüm normaldir ölüm Allah’tan gelir ama bu ölüm öyle böyle bir ölüm değil, henüz yirmi yaşında genç güzel mi güzel bir kardeşimiz ya da Anadolu tabiriyle bir bacımız bir üniversite öğrencisi, bu ülkeye faydalı bir birey vatandaş olmak için her gün yaptığı gibi servise biner ve okuluna gider dersi biter ve eve dönmek için bizim de öğrencilik hayatımızda yaptığımız gibi evine gitmek için servise biner ama ne yazık ki evine o sıcak ve mutlu yuvasına ana kucağına babanın şefkatlikollarında kendini bulamaz.


Neden mi?


Ahlak yoksunu bir babanın evladı kadına sadece seks objesi olarak gören kadına şiddet uygulayan, ahlak yoksunu bir babanın evladı bir ahlaksız evlat. Kalkıp bu Özgecan kardeşimize şiddet ve tecavüz uygulayarak hunharcainsanlık dışı bütün muameleleri yaparak öldürüyor bu yaratık.


Bu olay öyle küçümsenecek bir olay değil; olaya çok geniş bir pencereden bakmak lazım bu kardeşimize, bacımıza yapılan bizim de başımıza gelebilir. Bu olayın insanlıkla hiçbir tarifi olmaz her baba üzerine düşen babalık görevini yerini getirmesi gerekiyor. Başkalarınıntürbanıyla, siyahçarçafıyla, mini eteğini dilimize dolandıracağımıza başkalarına ahlak dersi vereceğimize önce evlatlarımıza ahlak aşılaması yapmamız gerekir. Aile terbiyesine gereken önemi ve hassasiyeti göz ününde bulundurmamız gerekiyor.


Bu çirkin olayın bu günlerde yaşanmasındamanidar, laik eğitimin gündem olduğu bu günlerde bu olayın yaşanması din eğitiminin ne kadar önemli olduğunu tekrar anlamış olduk din eğitiminin seçmeli ders olmaması gerektiğinin aslında içeriğinin ahlak terbiyesi ve toplumsal içerikli konularla zenginleştirilerek tamamen temel ders haline getirilmesi gerektiği kanısındayım sorunun temeline inmediğimiz sürece temel ahlaki ve gerçek olan İslami değerleri küçük yaşta çocuklarımıza aşılmadığımız zaman bu tarz olayların daha çok yaşanılacağı göz ününde.
Kadına savunmasız olan bir insana şiddet uygulayarak erkeklikten söz edilemez. Erkeklik koruyan sahiplenmesini bilendir erkeklik.


Sayın cumhurbaşkanının dediği gibi; “Kadını zayıf görerek, kadını korunmamız görerek, kadını aciz görerek ona şiddet uygulayan her kim olursa olsun alçaktır, zavallıdır. Kadına şiddet uygulamak, Allah'ın emanetine ihanet etmektir”şiddetin, tacizin, ahlaksızlığın her türlüsüne karşıyız toplum olarak bu tarz iğrenç olaylar karşısında sessiz kalmamalıyız…


Kadın şiddetine hayır HAYIR diyoruz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Yardımı
İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Yardımı
Siverek'te Yangın Korkuttu
Siverek'te Yangın Korkuttu