İç Güvenlik (Vatandaşlarına Güvenmeme) Paketi
AV:ŞEYHMUS İNAL

İç Güvenlik (Vatandaşlarına Güvenmeme) Paketi

İç Güvenlik (Vatandaşlarına güvenmeme paketi) Meclisten geçti. Bir İki günde de sarayda onaylanarak yasalaşacak.

 

Demokrasi, özürlük, sivilleşme, vesayetten kurtarma dediler ancak var olan özgürlükleri de halkın elinden aldılar. Özgürlüklerimiz biraz daha azaldı, yargı bile devre dışı bırakıldı.

 

48 saat boyunca tüm insanlarımızın özgürlükleri polislerin, jandarmanın, valinin veya kaymakamların inisiyatifine bırakıldı.

 

Ha gayret Ortadoğu’nun olmayan özgürlüklerine doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bari demokrasi ve Kürt sorunun çözüyoruz dediler bir kaç gecede olanları da toplumun elinden aldılar. Bu gün itibariyle devlete karşı vatandaş biraz daha az haklara, özgürlüklere sahiptir. Bu devlet biraz daha otoriterleşti.


Haklarımız, hukukumuz ve özgürlüklerimiz hukukun dışında polise, jandarmaya ve bürokratlara bırakıldı.


Yargı devre dışı bırakıldı. Yeni bir seçim döneminde yeni güvenlik( Pardon halkına güvenmeme ) yasası ile yola çıkıyoruz. Tekçiliğe, az hak ve hukuka, mezhepçiliğe ve otoriteleşmeye doğru emin adımlarla ilerliyoruz.

 

Avrupa’dan uzaklaşıyor tipik bir Ortadoğu devleti ve anlayışını hekim kılınıyor. Orduya, polise devletinden hani uzaklaşıyorduk. Vesayeti yıkıyoruz deniliyor. Bu yasa ile yeniden katmerli bir vesayet, vali ve kaymakamların hâkimiyeti kuruluyor.

 

Bu ortam ve anlayışla Kürt sorunu nasıl çözülür? Bu ülkede eşitlik, adalet, hukuk ve özgürlükler yaşamın tüm alanlarında nasıl tesis edilir?


 

Birileri bu halka anlatmalıdır. Bu Gün itibariyle özgürlükler bir kaç beden daha küçültülmüş bulunmaktadır.


Hiç bir vatandaşın sistem ve sistemin güvenlik küvetleri karşısında özgürlüğü kalmamıştır.


Av. Şeyhmus İNAL.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler