Peygamber Sevdalılarına Selam olsun
Eyüphan Kaya

Peygamber Sevdalılarına Selam olsun

Bu oluşum teşekkül ettiğinden bu yanı adına yakışır bir şekilde peygamberi değerlere sahip çıkıyor, Peygamberle ilgili meydana gelen yanlışların karşısında dim dik duruyor, peygambere milyon selat ve selam göndererek İslam ve Peygamber düşmanlarını sersemleştiriyor.


Özellikle “Kutlu Doğum Haftası”nı, “Kutlu Ay”a dönüştürerek Nisan ayı boyunca il ve ilçelerimizde, hatta en ücra köylerimize kadar yapılan etkinliklerle Peygamberi anarak, hayatını model alarak İslami bir yaşamın uyanmasına vesile ediliyor.


Bu münasebetle Peygamber sevdalıları platformunu candan tebrik ediyorum. Bu sevdada ihlas, muhabbet var ki, her geçen yıl deniz dalgası misali yayıldıkça yayılıyor. Hem Peygamber sevdasına kim doymuş olabilir ki, sevgisinde sınır yok, O’na doğru atılan her adım insanı bir adım daha Allah’a yaklaştırıyor, manevi derecesinin yüceltiyor.


Hele bir Diyarbakır Kutlu doğum etkinliği var ki galiba dünyada bir ilk, Diyarbakır insanı Allah’a şükür etmeli ki bu manevi motiflerle örülü kutlu doğum şehrimizde gerçekleşiyor, milyonlar aynı anda Hatem-ül enbiya Hz.Muhammed alehisselatuselama selat ve selam gönderiliyor. Allah’u ekber nidaları dünyada yankı yapıyor.


Aynı zamanda hem Kürt kamuoyuna asıl kimliği hatırlatılırken, hem İslam dünyasına göndermelerde bulunuluyor. Ümmetin sorunlarına çare çözüm üretiliyor. Bu seneki kutlu doğumdan bir gün önce Kürdistan’ın dört parçasından 300 kadar Kürt uleması bir araya geldi ve bir günlük bir çalıştay gerçekleşti.


Bir o kadar bölge alimlerinin katılımıyla da takriben 600 alim de bu seneki Kutlu doğuma şahitlik ediyor. Katılımcılara milyonlar demek abartı olur fakat kaç yüz bin katılımcı oluğunu kestirmek kolay değildir. Bütün katılımcılardan Allah razı olsun. Tek tük münafıklar aralarında olsa da Allah onlara da iman nasip etsin.


Ne var bu kutlu doğum programında,


Her şeyden önce Peygamber sevgisi var,


Peygambere selat ve selam var,


Allah’ın birlik ve kudretine işaret eden tekbirler var,


Umutsuz durumda olan Müslümanlara umut var,


Kürdistan’ın asıl kimliği var,


Edep, haya, merhamet, mertlik ve cesaret var,


Ben bir Diyarbakır’lı olarak bu sevdanın şehrimden yükselmesinden, yücelmesinden, yayılmasından onur duyuyorum. Bazıları siyasi kaygılarla bu tür çalışmaları küçük görme çabasında olabilir, bu yaklaşım doğru değildir. Peygamberin vefatından sadece 7 yıl sonra bu qedim şehir imanla müşerref olmuşsa elbette ki bu gün de İslami uyanışa öncülük yapacak/yapmalıdır.


Bu gün İttihadı Ulema, Ulema vakfı, Ehli Sünnet Alimler birliği gibi oluşumların yöneticileri arasında elhemdulillah Diyarbakırlılar vardır. Ne mutlu bize ki böyle girişken alimlerimiz var. Kürtlerin devleti olmadığı için ilmi/alimi her şeyin üstünde tutulmuş ve bu değerini Kürtler arasında korumaktadır.


Peygambere selat ve selam olsun, peygamber sevgisini bize aşılayan alimlerimizden Allah razı olsun, bunu haykıran gençlerimize Allah takat versin. Anadolu insanın da bundan bir marifet bir muhabbet alsın ki selam ve dua ile barış içinde yaşayabilelim ne dersiniz?


Allah’ın selamı üzerinize olsun.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup