SAMİMİ OLUN BE!
VURAL KALMAN

SAMİMİ OLUN BE!

Seçimler yaklaştığında her parti vaatlerle halkın karışısına çıkarak,sevimli ve halkçı olduklarını kanıtlamaya çalışırlar. Bütünlük,kardeşlik vurgusu yapmaya çalışırlar ve sürekli ülkenin bütünlüğünden,birliğinden söz ederler. Din, dil  ayrımı yapılmaz iktidara geldiklerinde ülke güllük, gülistanlık olacak biz farklıyız biz şuyuz, buyuz diye meydanlarda bağırırlar çağırırlar ve sayre...

Geçenlerde Cnn Türk kanalına Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına seçimlere girecek olan siyasi partilerin temsilcilerini ağırlamıştı hakan bey, seçimler öncesi  yaptığı bu programı bu buluşturmayı güzel ve anlamlı buldum en azından,seçmenler için sağlıklı karar vermek için bu programı referans alabillirler bence.Çünkü programa katılan konuklar ,Osman BAYDEMİR ve diğer parti temsilcileri  tabloyu o kadar da iyimser bulmadım, ülkenin geleceği için ne yazık ki !

Önce CHP' den başlıyayım seçim beyanamesinde bütün ülkeyi kucaklamaktan söz eden ekonomiyi düzeltecez her şey iyi olacak vaatlerde bulunur Alevi,Süni Kürt,Türk,Muhafazakar,Ataist ayrımı yapmicaz deniliyor ta ki mesele kürtlere geldiği de! Bilinç altını nefretli söylemlerle dışa vurmaktan da kaçınmıyor, kusura bakma CHP sen samimi değilsin,sen noterede gitsen söz de versen sen samimi değilsin birleştirici bir unsur değilsin hiç bir zaman da olmiyacaksın.

MHP mi istediğini vaat etsin istediğini söylesin samimi değildir, tek miliyetçilik yapan Kürtlere sürekli suçlu ve düşman gözüyle bakan bu ülkenin tek sahibi olduklarını idaa eden bir parti,bu ülkede bugun gençler dağlardaysa bunun nedeni kan siyaseti yapan ve bu siyaseti politika haline getiren ve ölümü ideoloji haline getiren MHP'dir sorumluların başında gelir.

Diğer siyasi parti temsilcileri hakkında pek fazla birşey demicem zihniyet aynı, doğuya gelip bölge halkına, sevimli görünmeye çalışan bu partiler Ankara'ya gitiklerinde dediklerini ne yazık ki unutuyorlar ve kürtlerin hepsini  bölücü olarak görüyorlar   o seçim meydanlarında ki palavraları,yalanları boş vaatlere artk kimse inanmiyor,CHP,MHP,Vatan partisi,saadet partisi...

Bunları neden anlatım biliyormusunuz; programa katılan siyasi parti temsilcileri konu Kürt olunca meselese kürd'e gelince hepsi birden siyasi misyonlarını unutup Kürt temsilcilerine Kürt siyasetini yapan politikacılara bir saldırma mekanizması içinde oluyorlar,o kardeşlik vurgusunu,birleştirici,bütünleyici vaatlerini unutup,birden o bilinç altında yatan nefret duygularını dile getirmekten utanmıyorlar.

Ak parti haklıdır,haksızdır ya da adaleti varmıdır yokmudur buna halk karar verecektir. Ama Ak parti bu ülkenin kucaklayıcı partsi oldu şimdiye kadar, elbette her siyasi oluşumda olduğu gibi ak partide yanlşların olamsı normaldir genel olarak baktığımızda Kürt sorununa en iyi yaklaşım gösteren Ak parti olmuştur.Hani boşuna dememişler ''yiğidi öldür hakkını yeme'' bence hakkını yemiyelim,bundan sonra ne olur bileyiz ama diğer siyasi partiler hiç bir zaman bu ülkeyi kucaklama sevdası içinde olmadılar.

Eğer bu ülke'de bazı şeyler değişecekse,eğer bu ülkede demokrasi olması gerekiyorsa,ve iyi bir muhalefet olacaksa bence yeni siyasi misyonuyla HDP olmadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Motosiklet Pikapa Çarptı: 2 Yaralı
Motosiklet Pikapa Çarptı: 2 Yaralı
Kendi İsminin verildiği Okula Kitap yardımı yaptı
Kendi İsminin verildiği Okula Kitap yardımı yaptı