BARIŞI DAĞLARA GÖMDÜK!
VURAL KALMAN

BARIŞI DAĞLARA GÖMDÜK!

Büyük umutlarla başlatılan çözüm süreci,hem TSK’nin hem de PKK’nın eylemsizlik süreci,Türkiye’deki bütün halkların hem umutlandırdı hem de  sevindirdi.


Artık masum gençler ölmeyecekti,şehit haberleri  gelmeyecekti. Ülke bir huzur ortamına kavuşacaktı,her düşünce her fikir artık rahatlıkla dile getirilecekti.Barışa daha yakın olacaktık, kardeşliğimizi daha anlamalı kılınacak, Ortadoğu’nun  güçlü ülkesi olacaktık.


Elbette bu süreç  sancılı olacaktı.Nasıl ki 35 yıl boyunca bu topraklar kan ağladıysa,barışta öyle kolay olmayacaktı.Bu dikenli yolda ,kavşaklı yolda kazalar yaşanacaktı.Halk olarak biz bunun farkındaydık.


Biz ne yaptık barış süreci boyunca kullandığımız üslup sürekli barıştan uzak bir dil oldu.Savaş dilini bir türlü lügatimızden atamadık.Toplumu ayrıştırdık,mezheplere böldük,bizden olmayanları  yok saydık.Tehditkar sözlerden uzak duramadık, sürekli bir üstünlük sağlamaya çalıştık.


Halk olarak bunu görmemize karşın barış umudumuzu kaybetmedik,kaybetmek istetmedik.Ortada olmayan barışa kendimizi öyle inandırmış,alıştırmıştık ki ne olursa olsun bu yoldan dönülmeyecek dedik.


7 Haziran seçimleri ve öncesinde siyasilerin tutum ve davranışları barışın olmayacağını bize o kadar hissettirdiler  ki meydanlarda barış değil de savaş dilinin hakim olması birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışırken insani değerlerimizi ,İslami değerlerimizi ,kutsallarımızı ayaklar altına alındığı bir noktaya gelmiştik.


Koltuktan başka hiç bir şeyi düşünmeyenler ,saltanatlarını sürdürmek için barışa inan bir halk ancak bu kadar kandırılabilirdi.
Bir ülkenin iç sorununu kendi iç sorunumuzmuş gibi görmemiz ,dış politikadaki başarısızlığımızı bununla da taçlandırdık.Küresel Cihad örgütlerin yanında yer almamız bizi artık farklı bir noktaya getirmişti.


Sayın Cumhurbaşkanının Bayramlık ağzıyla Dolmabahçe mutabakatını tanımadığını söylemesi,arkasından büyük bir güvenlik zafiyetinin yaşandığı Suruç katliamı,son zamanların  batılı devletlerin taşeronluğunu yapan DAİŞ terör örgütünün  sınırda bir astsubayımızı şehit etmesiyle başlayan süreçle BİZ BARIŞI DAĞLARA GÖMDÜK,başarısız bir iç ve dış politikanın sonucu en büyük sorunumuz olan KÜRT SORUNU'NU rafa kaldırdık.


80 li,90 lı yılara geri döndük ,Ekonomimizi dağlara saçıyoruz,Kardeşliğimizi bitiriyoruz,artık gecekondulardan,çığlıklar,ağıtlar daha fazla olacak Annelerin gözyaşları daha fazla akacak.


O büyük olan Türkiye Devleti küresel göçlerin çıkarlarına daha fazla alet olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Yardımı
İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Yardımı
Siverek'te Yangın Korkuttu
Siverek'te Yangın Korkuttu