PKK BUNLARI NEDEN YAPIYOR?
VURAL KALMAN

PKK BUNLARI NEDEN YAPIYOR?

Yılardır Kürt halkının tek hak savunucusu olduğunu iddia eden PKK  ,artık kendi varlığını düşünmekten başka,kimseyi pek düşündüğü yok galiba.

 

Yılardır devlet politikalarını eleştiren, devletin politikaları yanlış diye feveran eden,devlette karşı silah kullanmanın nedenlerin başında, devletin politikaları olduğunu söyleyen PKK’da bölgede yaşayan halka zorla bir şeyleri dayatma çabası içerisinde.

 

Bu savaşa dahil olmak istemeyen halka, zorla bu savaşı yaptırma içerisinde,halkı kalkan olarak kullanan PKK, çocuk yaştaki kişilerin eline silah vererek bölge halkını bezdirme ve savaşa çekme çabası içinde.

Kendi bekasını koruma derdine düşen PKK, Kürt halkının ölmesine ve öldürülmesine neden olmakta.

 

Demokratik çerçeveler içerisinde, hak mücadelesi yapması gerekenler susturularak,bu sorunun silahtan başka çözüm odaklı olmayacağını, halka zorla kabul ettirme gayesinde.

Örgüt kendisini değil halkın isteklerini dikkatte alması gerekir.

 

Eğer halk ortada olan, bir vaka haline gelen, Kürt sorununu gerçekten silah odaklı mı istiyor yoksa demokratik çerçeveler içerinde diyalog odaklı mı istiyor?

Bölge halkı zaten yarım asırdır, silahların gölgesinde yaşamını sürdürüyor ve bu işin silahla olmayacağını çok iyi anlamış durumda.

 

Seçilmişlere saldırarak,polislere,askerlere saldırarak masum çocukları öldürerek,eğitim kurumlarını yakarak,yıkarak  bu işin olmayacağını kendileri artık çok iyi anlamaları gerekir.

Devlet öldürüyor diye bende öldüreceğim, devlet yıkıyor diye bende yıkacağım, mantığıyla hareket edersen senin hiçbir haklı yanın kalmayacağı gibi barıştan da söz edemezsin.

 

Suriye de,işid’e karşı gösterdiğin başarının şımarıklığıyla bu bölgede  bu savaşı yapmanın, halkı bezdirmenin bir anlamı yok.

 

Halka bir şeyleri zorla dayatarak,zorla yönlendirmeler  yaparak kendini haklı ve mağdur gösteremezsin.

Eğer demokrasi ve özgürlükler, haklın farklı görüşte olmasıysa, halkın iradesine  müdahale temekte ne insanidir ne de vicdanidir.

 

Yılardır bölge halkı,devletin yanlış politikalarından çekti,feodal beylerden çekti birde siz halkın üzerine gelmeyin, yeter artık.

Halk kimi istiyorsa, kimi iktidara götürmek istiyorsa onu yapsın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
gizli     0000-00-00 ÇOK güzel yazmışsın kimseyi zorlayamazsın..bu kadar
realist     0000-00-00 yazı biraz haksızlık olabilir ama gerçek olan yönlerde çok sonuçta halk için savaşanlar halkını öldürmesi kadar kötü bişey olamaz.yazı yerinde olmuş.
Yurtsever Siverekli     0000-00-00 Yazınız hakaret ve küfür içerikli olduğundan yayınlanmamıştır...
?     0000-00-00 haydaaaa buyrun burdan yakın....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Yardımı
İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Yardımı
Siverek'te Yangın Korkuttu
Siverek'te Yangın Korkuttu